İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Narsil Isınma hayırlı gelebilir tabi abi; ona en ufak bir itirazım yok. Ben sadece ufak bir korkumdan bahsettim ki şu önümüzdeki dönemde sistemcikden sonra senin bahsettiğin gibi ısınma sonrası salınım olabilir gibi görünüyor. Sabahki diyagramdada bahsetmiştin. Belkide böylesi çok hayırlı olacak. Aysonu İskandinav dirilirse çok güzel şeyler görünebilir..

Kritik kelime iskandinav!

• 5 GÜNLÜK TAHMİN

TARİH TAHMİN EDİLEN GEÇMİŞTE GERÇEKLEŞEN
    Hadise Sıcaklık (°C) Nem (%) Rüzgar (km/sa) Uç Sıcaklık (°C) Ortalama Sıcaklık (°C)
    En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Yön Hız En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek
    14 Ocak Pazartesi CB.svg -1 7 72 86 204 23
    15 Ocak Salı K.svg 2 3 69 90 06 43
    16 Ocak Çarşamba CB.svg -2 4 51 67 323 21
    17 Ocak Perşembe PB.svg 3 8 76 85 212 17
    18 Ocak Cuma PB.svg 5 10 74 85 197 23
  • Istanbul her halükarda 15-16 Ocak sisteminde kar alacak. Önce buna sevinelim hep birlikte. Sonrasındaki periyotta +10 lar 850 hpa da merak etmeyin zaten soğumuş olan yer seviyesi önümüzdeki günlerde bize ihtiyacımız olan döşemeli ;) kar yağışını getirecektir.:hfyeni (29):

• Narsil Niye abi? İskandinav'dan kötü anlamda şüphelerin mi var acaba yoksa oluşmayacağını mı düşünüyorsun? :)

yok iskandinav oluşumu her zaman olmasa da bize ışık verecek gelişme benim dediğim bu sene istanbuldaki durumu iskandinavyadaki duruma benzetmişsin ya onu beğenmedim:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Istanbul her halükarda 15-16 Ocak sisteminde kar alacak. Önce buna sevinelim hep birlikte. Sonrasındaki periyotta +10 lar 850 hpa da merak etmeyin zaten soğumuş olan yer seviyesi önümüzdeki günlerde bize ihtiyacımız olan döşemeli ;) kar yağışını getirecektir.:hfyeni (29):

hocam sizinde şöyle Ay sonu efsane beklentiniz varmı diğer yazarlarımız gibi

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• yok iskandinav oluşumu her zaman olmasa da bize ışık verecek gelişme benim dediğim bu sene istanbuldaki durumu iskandinavyadaki duruma benzetmişsin ya onu beğenmedim:)

Pardon abi; yanlış anladım. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

Tabi aslında kış anlayışı da çok öznel olarak değişebiliyor; ben bu tarz beğenirken farklı kişiler farklı şekilde kışı tanımlayabilir. O konuda da birşey diyemem tabi; bazı yorumlarda rastladım mesela mevcut durumu boşa giden doğalgaz faturası olarakda nitelendirilebiliyor. :hfyeni (18):

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Pardon abi; yanlış anladım. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

Tabi aslında kış anlayışı da çok öznel olarak değişebiliyor; ben bu tarz beğenirken farklı kişiler farklı şekilde kışı tanımlayabilir. O konuda da birşey diyemem tabi; bazı yorumlarda rastladım mesela mevcut durumu boşa giden doğalgaz faturası olarakda nitelendirilebiliyor. :hfyeni (18):

yahu taş olurlar taş ona yorumum yok şuan kötü değiliz elbette kıyas yapmıyorum ama biz kar sevdalısıyız açıkçası ben bir 2004 yada 2017 peşinde de değilim benim için ortalama tüm istanbul da 30-35 cm kar bırakacak bir sistem kafi, böyle bir aralık-ocak 15 ten sonra öyle bir sistem kaymağı olur. Bu arada şunu da unutmamak lazım la nina lı kışlar gibi kış oluyor:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben konu bile açtım şu an buzdolabında soğusun çileğini üzerine koyup servis edeceğim merak etmeyin.

sağolun, hocam cevapladığınız için peki sizce ne zaman açarsınız merak ettim :)yani kısa bir zaman içindemi yoksa biraz daha varmı?

• Vintersaga Ben de senin gibi düşünüyorum havaların soğuk gitmesi konusunda, bu havalar bana mutluluk veriyor :D ama öte yandan da sistemciklerden sıkıldım artık, zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır diyip sıcak günlere katlanacağız artık :D ha sonunda zafer gelmezse de yapacak bir şey yok, yaşarsak daha nice kışlar göreceğiz inşallah.

• Uzun vade tahminlerin tutma olasılığının düşük olduğunu unutmayalım. Genellikle değişkenlik gösterirler. Bir kaç gün öncesine kadar 15-16 sistemi ortada yokken bir anda karşımıza çıktı. Ay sonu aynı sürprizi neden yapmasın. Karamsar olmaya gerek yok ortada bir gerçek var o da bu sene bir önceki seneden çok daha iyi. Daha da iyi olacak inşallah Mart 15 ' e kadar önümüzda sağlam 2 ay var daha ne olsun.

• Demirden korksak trene binmezdik, geçen seneyi yaşadıktan sonra gemiler yakmış olmamız lazım, zaten en dibini görmüşüz geçen sene:) korkma ısınalım sonrası inşallah baba sistem olur. He sıcak sektörde kalırsakta yapacak bir şey yok, bu sene kıştan nasibimiz bu deriz ölüm yok sonunda:))

Buarada iskandinavya örneğini de beğenmedim:)

Kar yağışını görmek mutlu ediyor beni fazlası eksra oluyor. Tren kömür ayırt etmez misali.

• overview_20190113_06_051.jpg?overview_20190113_06_054.jpg?overview_20190113_06_057.jpg?overview_20190113_06_060.jpg?overview_20190113_06_069.jpg?

Bu sistemde Anadolu yakası ve boğaz hattı iyi kar alacak gibi duruyor Çamlıca Aydos belki 10cm üzeri olurhava-kars323uzays3271653126uzays3271653126:hfyeni (29)::hfyeni (29)::/8103*:saint::saint::)

• Avrupa yakasıda nasibini alacak ama anadolu yakası ve boğaz hattı daha iyi kar alacak gibi duruyor :):hfyeni (29)::saint: