İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Azor'un bu kadar çabuk mobilize olması ve doğuya hareket etmesi normal gelmiyor bana. GFS paralelde 204h da yükselebilecek potansiyeli var 19-21 sistemi için lakin o doğuya baskilamaya devam ediyor. Değişirse harika olur.

• kutuptaki yüksek hareketliligi gözümüzden kacti sanilmasin. Heran vortekse bi darbe gelebilir. Cunku gerek pasifikten, gèrek sibirya bolgesinden, gerek iskandinav gelgitleri bunlari hissetiriyor. Azor ise, firsat buldugu an Ren ile el ele verecek. Modellerin gösterdikleri fazla uyumlu bile.degil. ao ve nao ise adeta modele gore degisiyor tipki diyagramlar gibi. Bence artik takip edilmesi gereken yükseklerin hareketidir

• kutuptaki yüksek hareketliligi gözümüzden kacti sanilmasin. Heran vortekse bi darbe gelebilir. Cunku gerek pasifikten, gèrek sibirya bolgesinden, gerek iskandinav gelgitleri bunlari hissetiriyor. Azor ise, firsat buldugu an Ren ile el ele verecek. Modellerin gösterdikleri fazla uyumlu bile.degil. ao ve nao ise adeta modele gore degisiyor tipki diyagramlar gibi. Bence artik takip edilmesi gereken yükseklerin hareketidir

çok iyi analizler yapıyorsun rizeli saygıdeğer kar sevdalısı zaten rizelileri hep sevmişimdir:))

beni az da olsa telaşlandıran Judah Cohen'in Soğukların Batı Avrupa'da takılı kalma ihtimalini yüksek bulduğunu belirtmesi

Negatif AO bekliyor sanırım

Umarım yanılır Cohen

• beni az da olsa telaşlandıran Judah Cohen'in Soğukların Batı Avrupa'da takılı kalma ihtimalini yüksek bulduğunu belirtmesi

Negatif AO bekliyor sanırım

Umarım yanılır Cohen

Mevsimin bu dönemine kadar accu harici tutarli bir analiz gormedim uluslararasi anlamda. Hatta accu bile balkan bolgesinde yanildi. Bu yuzden cok da takilmamak gerek

Ciihad kardeşim e katılıyorum... zevkle oluduğum birkaç arkadaştan birisin kardeşim... Allah işini rast getirsin...beni usul usul gülümseten cihad kardeşim ede selamlar

• Ciihad kardeşim e katılıyorum... zevkle oluduğum birkaç arkadaştan birisin kardeşim... Allah işini rast getirsin...beni usul usul gülümseten cihad kardeşim ede selamlar

Sagol Allah razi olsun kardesim.Tesekkur ederim

• Aşagidaki resime dikkatlice bakin. 87 efsanesinin ne kadar hafif anca etkili yükseklerle geldigini gosteriyor..Yükseklerin hareket tarzlarini yönlerini iyice belirleyin. Güçlü olmayan bir azor, iskandinavyaya sadece selam vermis oda karsiligini hemen azora sunmus. sibirya bolgesinde 1025 kutba baski yapmis hafiften. Tam arka tarafinda ki yuksekde 1020 ile desteklemis. Ama ortaya bir efsane cikmis. Burada en önemli nokta yükseklerin gücü degil sadece konumu ve yönü.ders niteliginde bir efsane. cc8c6d83.png