İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Rüzgarın kuzeye döndüğü belli oluyor sabah dümdüz yağan yağmur şimdi yatay halini almış dışarısı buz gibi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Azor'un bu kadar çabuk mobilize olması ve doğuya hareket etmesi normal gelmiyor bana. GFS paralelde 204h da yükselebilecek potansiyeli var 19-21 sistemi için lakin o doğuya baskilamaya devam ediyor. Değişirse harika olur.

• kutuptaki yüksek hareketliligi gözümüzden kacti sanilmasin. Heran vortekse bi darbe gelebilir. Cunku gerek pasifikten, gèrek sibirya bolgesinden, gerek iskandinav gelgitleri bunlari hissetiriyor. Azor ise, firsat buldugu an Ren ile el ele verecek. Modellerin gösterdikleri fazla uyumlu bile.degil. ao ve nao ise adeta modele gore degisiyor tipki diyagramlar gibi. Bence artik takip edilmesi gereken yükseklerin hareketidir

• kutuptaki yüksek hareketliligi gözümüzden kacti sanilmasin. Heran vortekse bi darbe gelebilir. Cunku gerek pasifikten, gèrek sibirya bolgesinden, gerek iskandinav gelgitleri bunlari hissetiriyor. Azor ise, firsat buldugu an Ren ile el ele verecek. Modellerin gösterdikleri fazla uyumlu bile.degil. ao ve nao ise adeta modele gore degisiyor tipki diyagramlar gibi. Bence artik takip edilmesi gereken yükseklerin hareketidir

çok iyi analizler yapıyorsun rizeli saygıdeğer kar sevdalısı zaten rizelileri hep sevmişimdir:))

beni az da olsa telaşlandıran Judah Cohen'in Soğukların Batı Avrupa'da takılı kalma ihtimalini yüksek bulduğunu belirtmesi

Negatif AO bekliyor sanırım

Umarım yanılır Cohen

• beni az da olsa telaşlandıran Judah Cohen'in Soğukların Batı Avrupa'da takılı kalma ihtimalini yüksek bulduğunu belirtmesi

Negatif AO bekliyor sanırım

Umarım yanılır Cohen

Mevsimin bu dönemine kadar accu harici tutarli bir analiz gormedim uluslararasi anlamda. Hatta accu bile balkan bolgesinde yanildi. Bu yuzden cok da takilmamak gerek