İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • wildleo1907 Hocam her seferinde yagis olmuyo modeller bozuluyo o gunun saatinde yogun yagis var olmuyo kar yagacakken artik bu sistemde beklenmedik yagislar aliriz Insallah. Gercekten ocak ayindayiz martta da degiliz kasimda da degiliz. Kisin en has yasandigi ocak ayindayiz.

 • Hocam her seferinde yagis olmuyo modeller bozuluyo o gunun saatinde yogun yagis var olmuyo kar yagacakken artik bu sistemde beklenmedik yagislar aliriz Insallah. Gercekten ocak ayindayiz martta da degiliz kasimda da degiliz. Kisin en has yasandigi ocak ayindayiz.

  Hocam yoğun yağış denilen olay ; GFS'de 3h haritada yeşil renk olarak görülüyor fakat bu yeşil renk 2-5 mm arasına tekabül ediyor. Yani bu 3 saatte 2.1 mm olarakda düşebilir ki 3 saatte 2-3 mm bir yağış hafif bir yağışdır. O yüzden daha öncede dedim; görülen her yeşil yoğun bir yağış değil diye. Yoğun yağışı tanımlamak bu kadar kolay değil maalesef.

  ->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.


  ->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

 • İstanbulda bu sene havada karı dibine kadar gördük konumumda 9 gün kar yağışı gördüm.Tek ihtiyacımız olan il geneline 15-20 cm bırakacak,orta halli ve zayıf olmayan bir sistem.Bunu da alırsak ortalama bir kış geçirdik diyebiliriz kar açısından ama şu haliyle kar açısından kötü bir kış.Geçen seneyi ise şimdiden geride bıraktık diyebiliriz.

 • Diyagramları takip edin sadece ama her gün bir önceki günün diyagramları ile kıyaslayın farkı fark edin örnek vereyim dün 850 de 15 e fırlayan çizgiler varken bugün 5 ile 7 dereceye ancak çıkıyorlar hafta içi bakalım nasıl değişiklik göreceğiz

 • gfs diyagriminda gozuken 25 ve sonrasimdaki hareketlenmemin bem 2 veya 3 gün evvele geliceği düşuncesindeyim 22-24 arası bir sistem kaçınılmaz endeksler modelleri desteklemiyor.