İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• 2m sicakligi cogu sitede, eksili degerlere inmiyor. Hocalarim 1 -2 derecede sahillerde sikinti yasar miyiz sizce? Tutmama ihtimali var mi

-10 girmesi lazım ki şuanda ecmwf ortalaması-6 bile değil gfs ortalaması-8 lerde -10 girmesi biraz hayal olur ki sahiller sıkıntı yaşayacak ara ara kky dönebilir Pazar günü Pazar akşam yağmura dönecek gibi ki Cumartesi günü bunun bir adım ilerisi olursa yağmur bile yağabilir batılayan model Doğulayabilir ama şartlar pek Doğulama olacak demiyor gfs öğlen doğularsa o zaman ümidimizi koruyabiliriz

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Boşuna bu ümitsizlik cumartesi sabah burada yoğunluktan yazıları okuyamayacağız :) Ayrıca belki de bu sezonun görebileceğimiz en etkili kar yağışını örtüsünü alcağız. Tadını çıkarmanızı öneririm. Ardından yazın yeni sezon hayallerini kurarız :) Tabi mart ayında da kar görebiliriz ama şimdilik belirsiz o yüzden bu sistemi son sistemmiş gibi yaşayıp tadını çıkarın. Öğlen gfs şeklini koyar.

• Merak ediyorum radikal değişimlerin vazgeçilmez adresi gfs bu akşam tepemize -12 indirse bu kuşçular, bitticiler ne tepki verecek? Bir güncellemeyle bitirilen bir güncellemeyle yaşatılır değil mi?

Ecm işte. Burada bir çok kişinin deneyimi o yönde olduğundan moraller bozuldu. Yoksa gfs kötü Ecm iyi çıksa kimse takmazdı. Gfs akşam başka sabah başka takılıyor. Ecm yok olmayacak dediyse işte o zaman çoğunlukla olmuyor. Ecm nin yanılmasını veya son dakikada sistemi doğulatmasını bekleyeceğiz. Umutlar halen devam ediyor ama zayıf bir şekilde.

• Belki cumartesi yerde tutan kar yer sıcaklılklarını biraz düşürür sulu kara dönmesini engeller enazından sisitem pazar aksamına kadar devam edebilir şu iki gün kar yagsın başka hic birsey istemiyorum..