İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


  • Şahsen bende 120'den tam emin olamamıştım ve 144'de dip yaptı. 144'ün tek bir güzelliği varsa o da izobarlar. Şu an potansiyelin çok altında bir görüntü var ECMWF'de.

    There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...  • Her güncellemede kırılan soğuklar ecm 2güncellemede içine etti moralimizin. Başa sardık yine. 1. sistemi çöpe çeviren model 2. sistemde iyi versede birşey ifade etmiyor. Çöp bir 500 soğuğu ile kuru soğuğu yanındada belki 3-5 taneyi ne yapayım sadece -8 -9 850hpa soğuğuyla.. Sinirlerimi bozdu yine başından beri demiştim 500 iyi olmadığı sürece birşey göremeyiz diye. Kanımca yarın akşam ne görürsek büyük ihtimalle o olacaktır.

  • Çok fazla batılamanın zararlarıda var azor değdiği yeri eritiyor merkez sıcaklığı çok yüksek bu yüzden soğuklar kırpılmaya devam ediyor, ecmwf bu trende girdiyse eğer inşallah gfs ukmoyu yanına çekmez moraller sıfır.

  • Her güncellemede kırılan soğuklar ecm 2güncellemede içine etti moralimizin. Başa sardık yine. 1. sistemi çöpe çeviren model 2. sistemde iyi versede birşey ifade etmiyor. Çöp bir 500 soğuğu ile kuru soğuğu yanındada belki 3-5 taneyi ne yapayım sadece -8 -9 850hpa soğuğuyla.. Sinirlerimi bozdu yine başından beri demiştim 500 iyi olmadığı sürece birşey göremeyiz diye. Kanımca yarın akşam ne görürsek büyük ihtimalle o olacaktır.

    Iste yasadığimız ilin sorunu bu. 10 cm kar yağması icin cok fazla etkenin lehimize olmasi gerek. Örnegin; normalde -9 girisi gayet iyi ama istanbul icin anca işin asgari kısmını karşılar. Bazen de ayda yılda bir soğuk giricek olur, ondan da kuru soğuk olur. Soğugu yakalamak bile zorken işin yagıs kısmınında olması şartları iyice zorlastırıyor

  • Ecmwf sistemi bu şekilde birkaç çıktı daha ısrarla verirse. Diğer tüm modeller - 16 soksun önemli değil. Değişecektir hepsi. Bu senenin trendi bu ve artık sabır falan kalmadı kimsede. Evet soğuk olacak hemde epey üşüyeceğiz. Ancak yine kifayet etmeyen bizi karla buluşturmayan soğuklar olacak. Bir mucize olupta lehimize değişim olmazsa!