İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Modeller bu yılbaşı sistemini verirken Semih Hocam mesafeli yaklaşmıştı ve olanlar oldu. Gerektiğinde gerçekçi konuşan bir hocamız var değerini bilelim.

• Arkadaşlar ay sonu / başı salınım oldu mu oldu. Fakat siklon istediğimiz şekilde hareket etmedi. Sağlık olsun. Her tahmin tutacak diye bir şey yok. Mesela godzilla'da doğu Anadolu üzerinde yüksek basınç olmasaydı kuşzilla olurdu. Bunlar tahmini zor işler. Ben de mesela Karadeniz ull efsanesinde kendimi gösterdim ancak 2 senedir kötü kış geçiriyoruz ve bunun suçlusu buz değiliz.

• Arkadasimiz diyoki,kac senedir burdayim,tahminlerin tuttugunu gormedim,su soruyu sormak isterim kardesime,,tahminlerin ona gore bu kadar tutarsiz ise ,yillarca burda neden zaman gecirmis,ben olsam bu kadar zamanami niye bosa harcayim,cikar giderim,sonuc olarak cikarim yaptigi sey tahmin tutarliligi ve ona gore basari 0 .Bu arada elestiriye acik degilsiniz deniliyo,oysaki elestiriye cevap gelince,niye cevap veriyosunuz,elestirisi geliyo.Sirf tahmin basarasi araniyosa mgm nin 3 gunluk tahminini takipp edilsin,100 /80 tutuyo,zaten 3 gunu bilmek o sartlarda cokda zor degil,eminimki burdaki amator arkadaslarda 3 gun tahminde mgm yi aratmazlar,neyse cok uzattim,elestiri yapici ise anlamlidir.herkese iyi aksamlar

• Samet hocam bunlara IP ban atamıyormusunuz ?

Atınca bitmiyor her şeyi söylüyor her yerden saldırıyor ama yok illa gelecek illa adres satırına havaforum.com yazacak kaçarı yok ya yazacak deli olur yoksa rahat edemez sonra da ben ADAMIM diye gezer

• Bide diyorlar "siz paranoyaksız kim sizle uğraşsın vb. şeyler" Bal gibi uğraşıyolar bu forum neler neler geçirdi :D Eski üyelerimiz bilir.Bu forumda altan altan milleti kendi 10 kişilik forumlarına çekmeye çalışanlar bile oldu özel mesajlar ile.

Samet Abi demin yazdı adamlar yememiş içmemiş nasıl bir işsizlik nasıl bir kin ile 25 tane e posta alıp 25 tane farklı üyelik açmış :D

Yazık bunlara yazık bunların ailelerine.Zamanında forumu hackleyenleri dava etmiştikte Faceden özelden resmen ağlamışlardı babam duyarsa ne olur tarzı :D

• Bide diyorlar "siz paranoyaksız kim sizle uğraşsın vb. şeyler" Bal gibi uğraşıyolar bu forum neler neler geçirdi :D Eski üyelerimiz bilir.Bu forumda altan altan milleti kendi 10 kişilik forumlarına çekmeye çalışanlar bile oldu özel mesajlar ile.

Samet Abi demin yazdı adamlar yememiş içmemiş nasıl bir işsizlik nasıl bir kin ile 25 tane e posta alıp 25 tane farklı üyelik açmış :D

Yazık bunlara yazık bunların ailelerine.Zamanında forumu hackleyenleri dava etmiştikte Faceden özelden resmen ağlamışlardı babam duyarsa ne olur tarzı :D

Arada kaynamasın.

• Diğer yönetici kardeşlerimi bilmem ama bundan sonra bu tarz konuşacağım saçma sapan algı oluşturup üstüne ban yiyip sonra bide başka yerlerde "aa bak kış yok dedim ban attılar hehe" durumunda olan üyelere.Aha bu yazdığımıda ulaştırabilirsiniz o egoistlere :D

Dinsizin hakkından imansız gelir

• Bazı sivri zekalılar; kimse kış bitti diye ban yemiyor.Yeseydi benim yöneticiliğimi Samet 4 Ocak sistemi bozulunca alırdı ayrıca forumdan atardı.

Profil fotoğrafım bile kışın ne kadar kötü geçtiğini gösteriyor bir yönetici olarak ama yok bunlar saçma sapan algılarına devam ediyor.

• Gonlum kepenk indirmek istemiyo ama,iyiye isaret bisi yok,hocalarimiz hep bir yerden tutunmaya calisiyo ama dallar hep kiriliyo,saolsunlar hep umutla takip ediyolar ama malesef,ay sonu bisey olurmu diye bekliyom,bunyamin bey,25 inden sonra isinicaz gibi gozukuyo diyo,,eeee ne anladim ben ay sonundan,cok uzgunum ama saniyorum bu senede,o kar tuttugunda ,botumun kara basip cikardigi sese kavusamiycam,koca bir kis ,yerler kar tutmadan(capa) elvada diycek herhalde,belki daha mart var diyeceksiniz,ama uzgunum umudum cok azaldi:|

saat 4 civari yazmistim,bence buda bir elestiri,ama yapici,kirici olmadan,emege saygisizlik etmeden,yani anlatmak istedigim,boyle yapinca kimse rahatsiz olmuyo.

• ozkan8282 Gayette tutan tahminler var işte 2015den beri burda olup bunları görmezlikten gelmek trolllüktür. Ha şimdi dersinki o sistemlerde balkonumda 5-10 cm oldu onada yapacak birşey birşey yok malesef Biryer efsane yer biryer kırıntı yer. Örnek olarak 6 Ocak sistemi İstanbul efsaneyi yaşadı Kocaelide 10cm kar oldu sesimizi çıkardıkmı ? Sonucta sağlam bi sistem oldu genel olarak ve buda tahminin tuttuğunu gösterir.

• ozkan8282 Gayette tutan tahminler var işte 2015den beri burda olup bunları görmezlikten gelmek trolllüktür. Ha şimdi dersinki o sistemlerde balkonumda 5-10 cm oldu onada yapacak birşey birşey yok malesef Biryer efsane yer biryer kırıntı yer. Örnek olarak 6 Ocak sistemi İstanbul efsaneyi yaşadı Kocaelide 10cm kar oldu sesimizi çıkardıkmı ? Sonucta sağlam bi sistem oldu genel olarak ve buda tahminin tuttuğunu gösterir.

Bu foruma saldıran egoistler GFS'ye bakıp yağışın çoğunluğu yağmur düşecek diye ağlıyorken Hava_Forum yağış hemen kara dönecek diyen Türkiye'de 1-2 kişiden birisiydi hey gidi hey :) Konuşturmasınlar beni :D Unutkan birisi değilim çok şükür her detayı ince ince hatırlarım :)

• Bu zamana kadar saygiyla sabirla anlayisla tum sacmaliklara sacma sapan yazanlara cevap ya verilmedi banlandilar ya da cebap verilip konu uzamadan banlandilar. Ancak anlasilan bu arkadaslarin kasintisi bitmiyor,bitmeyecek. Gecen gunde yazmistim bilimsel kimligi olmayanlarin neyi elestirdikleri onemlidir. Ortada bir veri bilgi icerigi varsa bunhnla ilgili dogruyu yanlisi elestirecek olanlar yine bu konuda uzman olanlardir( Sinema elestirmeni,akademi elestirmeni vbg).Ancak bu arkadaslarin derdi elestirmek degil,karistirmak kotulemek karalamak..Adam sirf bana kufur etmek icin uye olmus:))

Velhasil hep ayni seyi diyoruz bu forumda yazan yazarlarin tahminleri tutmuyormu,forum gereksiz mi size gore? cok basit, takip etmeyin, uye olmayin, foruma girmeyin. Surekli farkli kullanici adlari ve iplerle uye olmaniz ve gelip venzer seyleri soylemenizin tek sonucu var "OMURGASIZLIK"...

Bizi bize birakin bu forumda sadece kar tahminide yapilmiyor buarada yazin takilan esas uyeler bilir.

Herkese iyi forumlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ExcuseMe hocam 2017 de haberlerde isanbulda 1 metre kar var diyodu bizim orda 20cm kar sonra sulu kar yağdı hemde okullar öğleden sonra tail edildiği zaman heryerde cıvık cıvık ıslak kar vardı ayaklarım ısndı dondu ayaklarım okulda uzaktı...Pekte güzel anım yoktur 2017 için^^

• Ya abi bırakın boş verin tahminlere devam Hava_Forum hocamıza Havaforumdan ayrılmayan varlık hocamıza istedikleri kadar tahminlerini tutturmasınlar tahmin bile yapmasalar seviyoruz onları bizim onlara hakkımızı helal ettirmemiz lazımken böyle olması üzücü. Hocalarımız mesai saatleri gibi burada hava tahmini yapıyor BİZLER için. Yaptığınız hata çok yanlış yapmayın olmuyor böyle...

• ExcuseMe hocam 2017 de haberlerde isanbulda 1 metre kar var diyodu bizim orda 20cm kar sonra sulu kar yağdı hemde okullar öğleden sonra tail edildiği zaman heryerde cıvık cıvık ıslak kar vardı ayaklarım ısndı dondu ayaklarım okulda uzaktı...Pekte güzel anım yoktur 2017 için^^

Evet bizim için iyi değildi hemen yanımız İstanbulda 30-50cmler olmuştu bu yüzden arkadaşa olan farkı anlatmak istedim efsane Kocaeliyide vurur diye İstanbuldaki akrabama gitmemiştim gitmediğim için çok pişman olmuştum ama iş işten gecmişti. Sinirden kendimi yiyip bitirmiştim hatırlamak bile kötü. ^^