İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Size bir tavsiye, sinir hastası olup baskı altında kalmak istemiyorsanız eşinize dostunuza çevrenize efsane geliyor çığırtkanlığı yapmayın! Önümüzdeki hafta ısınan hava millete bahar geldi söylemleri soyletecektir. Siz 10 Şubat gibi havaların yeniden soguyacagini kar seviyelerine ineceğini merak edenlerin Havaforum sitesini takip etmelerini söyleyin. Kendiniz reputasyon peşindeyseniz de ihtiyatlı olup havucu göstermeyi unutmayın. Tecrübelerimden hareketle bu tavsiyeyi veriyorum lütfen kimse şahsına algılamasın!

• Eğer haritada Çizdiğim gibi gelirse İstanbul için efsane adayına bir sistem olur:hfyeni (29)::hfyeni (29)::/8103*:/8103*rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351/scatisma2::341:saint:hava-kars323uzays3271653126

Yer yer 1 metreyi aşan yerler olur

4e6393ea5a7797e49c9e.png

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• wildleo1907 hocam bir sorum var örnek veriyorum 300 saat öncesinden Orta Avrupa'da bloking olacak diye bir tahminde bulunabilir miyiz? Böyle bir şey mümkün mü şu yüzden soruyorum birçok insan gibi ben de uzun süredir 1985'i dillendiriyorum ama biliyoruz ki 1985'te gelen 2. sistemde bloking olmuştu şimdi GFS güncellemesini görüp 1985 geliyor diyor bazı arkadaşlar şimdiden bunu söylemek erken değil mi?

• Bu tür yarışmalarda daha çok karlı fotoğraflar koyarak sorular sorulabilir? 8)

Arkadaşlar doldurun silaha mermileri (Artık Geliyor Kaçışı Yok)

:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

14 şubatta sevgililer buluşacak az kaldı hocam8)uzays3271653126hava-kars323

• wildleo1907 hocam bir sorum var örnek veriyorum 300 saat öncesinden Orta Avrupa'da bloking olacak diye bir tahminde bulunabilir miyiz? Böyle bir şey mümkün mü şu yüzden soruyorum birçok insan gibi ben de uzun süredir 1985'i dillendiriyorum ama biliyoruz ki 1985'te gelen 2. sistemde bloking olmuştu şimdi GFS güncellemesini görüp 1985 geliyor diyor bazı arkadaşlar şimdiden bunu söylemek erken değil mi?

Gréy ben genelde her sistemi kendi içerisinde değerlendirip geçmişteki örneklerine ne kadar benzerse benzesin eşleştirmem! Bir kere şu anda zaten 12 gün kadar varken bunu söylemek nasıl hataysa değişen paterne kayıtsız kalmak da o kadar hata kanımca. Şu efsane tutkusu yedi bitirdi beni <X bulunduğumuz enlem zaten sıkıntılı bir de her sene efsane beklentileri olunca mutlu olmayı beceremiyoruz. Her gelen sistem geliş yolunda kirpiliyormus! Arkadaş kirpilir tabi 5.000 km kuzeyden geliyor kusura bakmayın ;). Bu sistemin en önemli unsuru Azor desteği eğer Azor desteği gelirse hem süresi uzar hem şiddeti artar hem etki alanı güney kıyılara kadar erişir! Bence hep birlikte güncelleme bazında takip edelim. Ortaya çıkacak güzellik kendini 7 gün sonra %60 olasılıkla belli edecektir.

Selamlar

• Gréy ben genelde her sistemi kendi içerisinde değerlendirip geçmişteki örneklerine ne kadar benzerse benzesin eşleştirmem! Bir kere şu anda zaten 12 gün kadar varken bunu söylemek nasıl hataysa değişen paterne kayıtsız kalmak da o kadar hata kanımca. Şu efsane tutkusu yedi bitirdi beni <X bulunduğumuz enlem zaten sıkıntılı bir de her sene efsane beklentileri olunca mutlu olmayı beceremiyoruz. Her gelen sistem geliş yolunda kirpiliyormus! Arkadaş kirpilir tabi 5.000 km kuzeyden geliyor kusura bakmayın ;). Bu sistemin en önemli unsuru Azor desteği eğer Azor desteği gelirse hem süresi uzar hem şiddeti artar hem etki alanı güney kıyılara kadar erişir! Bence hep birlikte güncelleme bazında takip edelim. Ortaya çıkacak güzellik kendini 7 gün sonra %60 olasılıkla belli edecektir.

Selamlar

Son yıllarda ya çok ılık kışlar yaşadık ya da efsane sistemler aldık 2012'den beri öyle. O yüzden millette efsane beklentisi yüksek bence hak vermek lazım :)

• oldukca soguk bir hava vardi bugün yine de pazar diye degerlendirmek istedik :) yarindan ihtibaren ısınma başlıyor zaman zaman yagista eslik edebilir hafta içerisinde. Şimdiden herkese iyi haftalar :)

• Evet; istikrar sağlandı artık geri dönüş yok

O efsane buraya g-e-l-c-e-k

Bu akşamki İskandinavya diyagramıda kaydedildirk223_kgigf-12351

Bu akşamki diyagramda 1045 e daha yoğun senayro var bu iyi haber:hfyeni (29)::gun_bandana:hava-kars323uzays3271653126

625955e5e85be0265163b5.jpg

• Yarın akşam İskandinavya diyagramının 3 günün değişimini atıcam değişim lehimize her gün bizat sizde değişimi fark edicekseniz.:)