İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs dönek değildir

Gfs çöp de değildir

Bu kelimeler ona iltifattır

Aşşağılık tüm kelimelere layık olan beş kuruş etmeyecek modası geçmiş bir dandik çürümüş kokuşmuş Program bozuntusudur

• Hala sistemden medet umanların olması hayret verici. Ve halen ana modellere bakılması da öyle. Çok zor değil arkadaşlar sonucu kabullenmek. Hafta başında görünen bir şeyi yakınımıza gelince farkına varabiliyoruz çünkü kara olan açlığımız bizim duygularımızı kabartıyor. Zaten buna son veremediğimiz müddetçe bu hayal kırıklığklığını yaşamaya devam ederiz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• B

Gfs dönek değildir

Gfs çöp de değildir

Bu kelimeler ona iltifattır

Aşşağılık tüm kelimelere layık olan beş kuruş etmeyecek modası geçmiş bir dandik çürümüş kokuşmuş Program bozuntusudur

Üstat ben bu seneki modellerdeki bu durumun üniversitelerde tartışılması ve araştırılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Sınırlı bilgimizle bunun izahını yapamıyoruz.

• 48 saati çözemeyen modellerin verisiyle hadi gelde 240 hatta 384 saat için fikir yürüt , tahmin işinde 1960’lara döndük

Onun için güvenmiyorum

İtirazı olan istediği kadar yazsın

Neymiş kabullenmekmiş

Bu modellerle Cumartesi’ye emin olmadığım gibi pazar pazartesi 30 cm de kar olur , on derecede sıcak olur , her şey olur

• Bu kar hasretimizden ötürü hangisi iyi çıktı verirse ona inanmaktan vazgeçmemiz lazım bence

Kısa vadede GFS iyi ECMWF çöp vs gibi söylemler pek doğru olmadığı aşikar

Bence modellerin hepsi kötü berbat performans gösteriyorlar hiç birine güvenmiyorum

Güzelim soğuk ve kar yağışını kaçırmak canımı iyice sıktı

Yarın umarım güzel kar yağar

Bundan sonra Modelleri takip de etmem güvenmem de

• Ocak sonlarindan bugune kadar geldik.Son 1 gun kala hala tahmin yapilamiyorsa dahada zorlamanin anlami yok.

Modeller , betonlasma v.s hepsi hikaye arkadaslar.Son 1 haftada hatta ve hatta son 10 saatte neler degisebiliyor gorduk hepberaber.Herkezin emegine saglik.

Kisaca Allah ne isterse o oluyor.

• Son 3-4 yıldır sadece buralarda yazılanları okuyorum, takip ediyorum. Daha eskiden modellere, uzun vadeli tahminlere bakardım ve belki de o modellerin ve tahminlerin büyük çoğunluğu beklendiği gibi gerçekleşirdi. 15-20 gün sonrasında bile nasıl bir havayla karşılacağımızı yüksek ihtimalle görürdük. Sanırım o devir kapandı. Artık 6 saat sonrayı bile kestirmekte zorlanıyoruz. Bu işi profesyonel olarak yıllardır yapanlar bile zorlanıyor. Modeller bundan sonra hep yanılsa keşke, ama lehimize olacak şekilde ve bu bizr sürpriz olsa. Aksi takdirde hüsran yaşamaktan herkes gibi ben de bıktım. Kar görme umuduyla beylikdüzüne taşındım, havada bile, uçuşan bir şeyler dışında, düzgün bir kar göremedim. Seneye efsane bir kış geçirmek dileğiyle...

• 48 saati çözemeyen modellerin verisiyle hadi gelde 240 hatta 384 saat için fikir yürüt , tahmin işinde 1960’lara döndük

Onun için güvenmiyorum

İtirazı olan istediği kadar yazsın

Neymiş kabullenmekmiş

Bu modellerle Cumartesi’ye emin olmadığım gibi pazar pazartesi 30 cm de kar olur , on derecede sıcak olur , her şey olur

Cok dogru hocam,1 gunde 3 takla atan modellerden,haftalar once biseyler cikarmaya calisiyosunuz,olmayinca bide size kiziyolar,Bence bu modellerin aynaya bakmalari lazim artik,Bu kadarmi yanilinir ya.a.Aslinda bunlar bu kadar donekken,3 gun olmadan yorumlamamak lazim,Vallah bosuna yoruluyosunuz.Neyse yapcak bisi yok:(