İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İtalya riski bence yok bu sistemde sıkıntı kafkaslar ne koparırsak kardır. Marmara sistemi olurmu bilemem ama biraz zor gozukuyor. Eps ısrarla doğulu veriyor çünkü 2 gündür.

• Kim taşlıyor mesela? Ya birisi bir şey yazsında ben de ortaya dalayım ortalığı karıştırayım sonra ne olursa olsun. O arkadaşa yazdım size de söylüyorum madem on numara tespit ispat istiyorum sizden 2015 den bu yana yapılan tahminler ve sonucu gelen sistemler neler. Bekliyorum öyle atıp köşeye çekilmekle olmaz bu işler.

Temenni tahmin meselesinde adam haklı benim 10 numara tespit dediğim o kısmı. Evet 2015 ten bu yana ne kadar tutan tahmin var biliyorum tabiki. Ama tutmayanlar da baya bir arttı hele son iki sene için böyle . Ama bu tahmin tutmayabilir adı üstünde. Alınganlık ve eleştiriye açık olmama yanlış. Birde çok erken ve kesin gelecek diye yapılınca tahminler eleştirenler bazen dozunu kaçırarak yapıyorlar malesef. Hakaret ve alay edilmesine karşıyım ayrıca. O arkadaşı yazdıkları alay veya hakaret içermiyordu. Bende katıldım fikrine o kadar.

• Bugun kartepdeydim, 2 seneden sonra kar gordum stresim gitti tavsiye ederim arabasi olanlar 1 metre kar var ve bugun hava ruzgarlu ve tipi seklinde karliydi,en son boyle tipi gordugumde tarih 2004 tu..Araci olanlar anadolu yakasindan 2 saate gidiyor

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Temenni tahmin meselesinde adam haklı benim 10 numara tespit dediğim o kısmı. Evet 2015 ten bu yana ne kadar tutan tahmin var biliyorum tabiki. Ama tutmayanlar da baya bir arttı hele son iki sene için böyle . Ama bu tahmin tutmayabilir adı üstünde. Alınganlık ve eleştiriye açık olmama yanlış. Birde çok erken ve kesin gelecek diye yapılınca tahminler eleştirenler bazen dozunu kaçırarak yapıyorlar malesef. Hakaret ve alay edilmesine karşıyım ayrıca. O arkadaşı yazdıkları alay veya hakaret içermiyordu. Bende katıldım fikrine o kadar.

Arkadaşın savı belli ben o savı kanıtlamasını istedim. 2015 yılı aralık ayında üye olmuş geldiğinden beri tutan tahmin göremedim diyor bende bloglar açık geldiğinizden beri yapılan tahminler gerçekleşen sistemler ortada açıp bakın cevap bekliyorum dedim.Madem bu kadar hassassınız alıntıladığınız mesaj da katıldığınız yada katılmadığınız noktaları belirtmeniz gerekir.Belirtmez iseniz o mesajın tamamına sizde katılıyorsunuz demektir.O mesajı beğenmekle aynı görüştür.Şimdi diyorsunuz ki tutan var tutmayanda var.Bizden kim hepsinin tuttuğunu iddia etti.Diğer arkadaşa yazdığım mesajda da belirttim hepsi tuttu demiyorum dedim ama siz hiç tutmadı diyorsunuz ispat istiyorum diyorum siz bana gelip alınganlık ve eleştiriye açık olmama yanlış diyorsunuz.Size bir şey söyleyeyim mi siz neyin eleştiri olduğunu neyin alınganlık olduğunu bilmeden bunu yapıyorsunuz.Yaptığınızla ortaya çıkan bir değil.Bazen dozunu kaçırıyorlar öyle mi? Mesela doz kaçırmak yöneticiye hitaben küfürlü nick almak mı? Doz kaçırmak sitede ne kadar yönetici var ise hepsine ana avrat küfür etmek mi?Doz kaçırmak verilen emeğe saygısızlık edip değer vermemek ben ne dersem o doğrudur demek mi?Siz eleştiri yapacaksanız tabi ki e bırakında cevap verelim değil mi?Eleştiriye cevap vermeyince yada verdiğimiz zaman karşı taraftan farklı sesler çıkınca sizin yaptığınız ne oluyor?

• Arkadaşın savı belli ben o savı kanıtlamasını istedim. 2015 yılı aralık ayında üye olmuş geldiğinden beri tutan tahmin göremedim diyor bende bloglar açık geldiğinizden beri yapılan tahminler gerçekleşen sistemler ortada açıp bakın cevap bekliyorum dedim.Madem bu kadar hassassınız alıntıladığınız mesaj da katıldığınız yada katılmadığınız noktaları belirtmeniz gerekir.Belirtmez iseniz o mesajın tamamına sizde katılıyorsunuz demektir.O mesajı beğenmekle aynı görüştür.Şimdi diyorsunuz ki tutan var tutmayanda var.Bizden kim hepsinin tuttuğunu iddia etti.Diğer arkadaşa yazdığım mesajda da belirttim hepsi tuttu demiyorum dedim ama siz hiç tutmadı diyorsunuz ispat istiyorum diyorum siz bana gelip alınganlık ve eleştiriye açık olmama yanlış diyorsunuz.Size bir şey söyleyeyim mi siz neyin eleştiri olduğunu neyin alınganlık olduğunu bilmeden bunu yapıyorsunuz.Yaptığınızla ortaya çıkan bir değil.Bazen dozunu kaçırıyorlar öyle mi? Mesela doz kaçırmak yöneticiye hitaben küfürlü nick almak mı? Doz kaçırmak sitede ne kadar yönetici var ise hepsine ana avrat küfür etmek mi?Doz kaçırmak verilen emeğe saygısızlık edip değer vermemek ben ne dersem o doğrudur demek mi?Siz eleştiri yapacaksanız tabi ki e bırakında cevap verelim değil mi?Eleştiriye cevap vermeyince yada verdiğimiz zaman karşı taraftan farklı sesler çıkınca sizin yaptığınız ne oluyor?

Biraz sakin olun lütfen. Burada terbiyesizlik yapanlara bizde karşıyız.Mod olsam bende gereğini yaparım ki siz zaten yapıyorsunuz. Emek veren tahminci ve yazar arkadaşlara teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum konu uzamasın.

• Arkadaşlar, lütfen eleştiriye açık olun. Üstadlar tahminleri bir süre yanlış bildiğinde eleştiri yapalım. Evet son iki yıldır bazı tahminleri tahminleri yanlış çıkabilir ama lütfen tahmincilere de saygı gösterin sonuçta onlar da insan ama yanlış tahmin ettiği yerlerde eleştirmekten doğal bir şey yok.

Einmal editiert, zuletzt von Vazquer () aus folgendem Grund: Yanlış anlaşılmaktan korkmam, her an yanlış bir cevap gelebileceğinden korkuyorum bu yorumuma.

• Yöneticilerimizden ricam üsluplarını biraz daha yumuşatmaları. Üsluplar sert olunca üyeler arasındaki sürtüşme Sovyetler birliğinin başı çektiği doğu bloku ülkeleriyle Birleşik devletlerin başı çektiği nato ülkeleri arasındaki soğuk savaş dönemi gerginliğine bürünüyor.

• Yöneticilerimizden ricam üsluplarını biraz daha yumuşatmaları. Üsluplar sert olunca üyeler arasındaki sürtüşme Sovyetler birliğinin başı çektiği doğu bloku ülkeleriyle Birleşik devletlerin başı çektiği nato ülkeleri arasındaki soğuk savaş dönemi gerginliğine bürünüyor.

Konuya yabancısınız bence yabancı kalmaya devam edin. Bir konunun içinde değilseniz yada muhatabı değilseniz lütfen konuya kıyısından köşesinden dahil olmayın. Dünde söyledim saygısızlık edene eski toleranslar yok artık.

• Durduk yere ortaya çıkıyorlar, ortamı geriyorlar sayfalarca onları görmek zorunda kalıyoruz, sonra efendim yönetim eleştiri kabul etmiyormuş, çok sertmiş. Az bile sizin gibilerede neyse.