İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bir deyimle bağlayalım konuyu o halde... el elden üstündür;)

Abi bende divane abi gibi çok dikkat etmem aslında burda önemli olan birbirimizi anlayabilmek ve üslübumuzdur gerisi kendiliğinden geliyor zaten.. ama görünce cevap vermek istedim :)

• kac yıldır bu forumutakıp ederım mısafır olarak da takıp ettım divane hocam adamdır tahmınım benden yas olarak da buyuktur kendısı ama genelde yazdıklarını gorurum kımseye kotu soz soyledıgını ben hıc gormedım ha kotu anlamak ısteyenler olabılır onlara dıyecek soz yok zaten

• Abi bende divane abi gibi çok dikkat etmem aslında burda önemli olan birbirimizi anlayabilmek ve üslübumuzdur gerisi kendiliğinden geliyor zaten.. ama görünce cevap vermek istedim :)

al benden de o kadar bende pek dikkat etmem... birbirimizi anlayabildikten sonra gönül kırmanın ne faydası var dimi...

• kac yıldır bu forumutakıp ederım mısafır olarak da takıp ettım divane hocam adamdır tahmınım benden yas olarak da buyuktur kendısı ama genelde yazdıklarını gorurum kımseye kotu soz soyledıgını ben hıc gormedım ha kotu anlamak ısteyenler olabılır onlara dıyecek soz yok zaten

iyi-kötü baabında bir şeyden bahsetmedik. diğer arkadaşımız da tanıdığımız bildiğimiz biri asla ve asla kötü olduğunu da ifade etmiyoruz... sadece burada açıklık getirmek istediğimiz şey, basit şeyler için gönül kırmaya değmez. öyle ki gönül kırmak kolay ancak tamir etmek çok zordur...

• iyi-kötü baabında bir şeyden bahsetmedik. diğer arkadaşımız da tanıdığımız bildiğimiz biri asla ve asla kötü olduğunu da ifade etmiyoruz... sadece burada açıklık getirmek istediğimiz şey, basit şeyler için gönül kırmaya değmez. öyle ki gönül kırmak kolay ancak tamir etmek çok zordur...

kımseye kotuleme anlamında demedım hocam sadece dıvane hocamı gordugum bıldıgım ıcın onun sahsına yonelık bır sey soyledım genel bır yorum yaptım sadece amacım bır tarafı kotuleyıp dıger tarafı yuceltmek degıl sadece bıldıgım tanıdıgım kısı hakkında yorumumdu

• çok tesekkur edıyorum yazdıklarınız için ıkınızede..benımde uslup hatalarım zaman zaman olabılıyor tabıkı ama yanı ben her zman sunu soylerım.tanımadıgım ınsanlara cok samımı olamıyorum dıye.ben burdakı herkesle sızlı bızlı konusurum..benden 25 yas kucuk bır ınsanla bile..cunku tanımıyorum ve dogru bulmuyorum..sevmeyebılırız herkesı..hoslanmayabılırız..en kotusu yazdıklarını okumamak ıcın engelle ya da engellemıyorsanda özelden yaz..kımse benı sevmek zorundada degıl.2 bucuk yıldır burfaya uyeyeım oncesındede dısardan takipdeydım..bellıkı bır cogunuz çok iyiş kalplı ınsanlarsınız..benı yazım hatamı gecenın bu vaktınde sankı marıfet ıslıyormus gıbı burada yazınca,o ınsanın bana karsı ıyı nıyetlı olmadıgını bılecek yastayım..neyse 3 günlük dunyada aslında ne kadarda gereksız seyler..tesekkurler.iyi geceler.

• Bugün Istanbul olarak beklenenlerden 6-8 dereceye varan daha düşük sıcaklıklar gözledik. 850hpa'da +10 derece sıcaklık varken yer seviyesi bu değerin altında kaldı. Bence hafızalarımızda bulunması gereken bir gündü.

Anlık olarak konumumda poyraz fırtınası başladı sabit rüzgar 50-60km/h iken hamlelerle zaman zaman 100km/h'ye ulaştığını düşünüyorum. Sıcaklık Aydos istasyonunda 4.3'e geriledi. Sabah başlayacak yağış ile beraber oldukça soğuk bir gün geçirmemiz muhtemel gözüküyor.

Küçük bir kişisel tahmin olarak cuma günkü yağışlarda Çatalca yüksekleri ve Aydos'ta kar yağışı görüleceğini düşünüyorum. İstasyonları takipte kalacağım. :)

• Fena linç yemişim. Konu karışmış. Yazılanları okuyunca üzüldüm açıkçası. Öyle bir kötülemişsiniz, öyle konulara girmişsiniz ki kendimden şüphe ettim bir an. Yazdığıma da pişman oldum. Ben divane abiye karşı niye kötü niyet besleyeyim ki. Çok saçma. Sadece gözüme çarptı söylemiştim. Ayrıca forumda çok yazım hatası var. Bir dili kullanıyorsak ona ihanet etmeyelim güzel kullanalım.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Fena linç yemişim. Konu karışmış. Yazılanları okuyunca üzüldüm açıkçası. Öyle bir kötülemişsiniz, öyle konulara girmişsiniz ki kendimden şüphe ettim bir an. Yazdığıma da pişman oldum. Ben divane abiye karşı niye kötü niyet besleyeyim ki. Çok saçma. Sadece gözüme çarptı söylemiştim. Ayrıca forumda çok yazım hatası var. Bir dili kullanıyorsak ona ihanet etmeyelim güzel kullanalım.

linç falan değil güzel kardeşim yanlış anlama. elbette dilimizi güzel kullanalım fakat basit gördüğümüz bazı şeyler insanların kalbini kırabilir. ayrıca senin kötü biri olmadığını bir art niyet beslemedğinide eminiz. fakat ufacık bir cümle bile bazen kırgınlığa sebep olabilir. ancak senin hakkında da kötü bir cümlemiz olduğunu düşünmüyorum. sadece gerek yok böyle şeylere demek istedik.

• 1 gün girmedim kavga olmuş, böyle şeyler için kavgaya gerek yok, üstelik böyle bir forumda da de ayrı diye ayrıca belirtmeye de gerek yok, isteyen ayrı yazar isteyen bitişik yazar özelden uyarırsın, burası uyarma yeri değil.