İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ayın 14'ü sabah saatlerinden itibaren dew point 0'ın altına düşüyor

kıyı şeritinde kar tutmasada yüksek kesimlerde örtü olur.

30 cm aşağısı kabul değilmiş hocam, boşa doğalgaz yanıyormuş. Gelmesin deniliyor. Artık bizde yüksek ilçelerde seyyar soba yakarız. uzays3271653126

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 30 cm aşağısı kabul değilmiş hocam, boşa doğalgaz yanıyormuş. Gelmesin deniliyor. Artık bizde yüksek ilçelerde seyyar soba yakarız. uzays3271653126

Vintersaga hocam, Anadolu beykoz a 30 cm verirken. Silivri tekirdağa 2 cm vermesi normal mi?

-9 Lar silivriye kadar geliyor ama cm anadluda

• Vintersaga hocam, Anadolu beykoz a 30 cm verirken. Silivri tekirdağa 2 cm vermesi normal mi?

-9 Lar silivriye kadar geliyor ama cm anadluda

Öyle birşey olursa yağışın etki alanı kaynaklı olur. Maalesef bazı görüşlere göre boşa doğalgaz yakabilirsiniz. 30 cm aşağısı kabul değilmiş.

• Ne 30'u 10cm olsa bu saatten sonra ona bilem razı bu millet ^^

ben 10 a razı değilim açıkçası, rabbimden ne gelirse o , o ayrı birşey ancak 2 sene üstüne gıdım gıdımlar beni kesmez o yüzden ayın 14-15 ini takip etmedğim gibi yorumda yapmıyorum mesela, takip edenlere saygısızlık etmeyeyim, -10,-11 i görmediğim sürece takip etmem bu saatten sonra..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu arada geçtiğimiz hafta yapılan değerlendirmeye göre GFS-P baya başarılı. Bu kar birikimi haritası baya başarısız ama bu Meteociel kaynaklıda olabilir; emin değilim. Sıcaklık, basınç ve yağış tahminleri hiç fena değil.

• Boeing 777, diyorsun ki Silivriye -9 giriyor Anadolu yakasına -5 neden Silivri 2cm orası 30 cm ? Gerçi böyle bir şey yokta açıklayayım.

Böyle bir durumun olması tamamen yağış ile alakalı. Silivriye isterse -50 girsin yağış olmadıktan sonra neye yarar ? Beşiktaşada -10 girsin ama bu 30mm yağışla çakışsın, sen yıldızları sayarsın, Beşiktaşlı vatandaşta sokakta yürümekte zorlanır.

• Boeing 777, diyorsun ki Silivriye -9 giriyor Anadolu yakasına -5 neden Silivri 2cm orası 30 cm ? Gerçi böyle bir şey yokta açıklayayım.

Böyle bir durumun olması tamamen yağış ile alakalı. Silivriye isterse -50 girsin yağış olmadıktan sonra neye yarar ? Beşiktaşada -10 girsin ama bu 30mm yağışla çakışsın, sen yıldızları sayarsın, Beşiktaşlı vatandaşta sokakta yürümekte zorlanır.

Paralel haritası öyle vermiş.

• Ortalık sessiz sakinken birazcık nostalji diyelim..

Sahil dolgusundan önce Küçükyalı Çamlık..

7.jpg&mw=752&mh=700

1950 Eminönü Meydanı..

14.jpg&mw=752&mh=700

Rumeli Hisarı - 1966

15.jpg&mw=752&mh=700

Galata Köprüsü - 1960

18.jpg&mw=752&mh=700

Tarabya - 1920 (Hız sınırı 12 km/h) :)

30.jpg&mw=752&mh=700

• ben 10 a razı değilim açıkçası, rabbimden ne gelirse o , o ayrı birşey ancak 2 sene üstüne gıdım gıdımlar beni kesmez o yüzden ayın 14-15 ini takip etmedğim gibi yorumda yapmıyorum mesela, takip edenlere saygısızlık etmeyeyim, -10,-11 i görmediğim sürece takip etmem bu saatten sonra..

Aslında kimse razı değil ama elden başka birşey gelmiyor. Kimse evinin önünde kar birikintisi göremedi bu yüzden 5-10cm bile görsem kar kardır diyip birazda olsa rahatlıyacam. Yoklukta takip ediyoruz işte 15-17 arasını olmadı 400metre yolu ufukta gözükür. Şu 16-17 sistemindede yine kıytırık gelirseki şuanda gözüken o kışı kapatıcam bende. 23-25indende beklentim yok açıkcası gelse bile etkili birşey olacağını düşünmüyorum Mart ayına 2hafta kaldı zaten.