Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 1000 sayfayı devirip arşive giren eski konunun ardından yeni bir başlangıç yapalım.Eski konu 2 yılda 1000 sayfayı devirdi.Yeni konunun daha yoğun ve bol bol kar fotoğrafları ile dolması dileğiyle.Konu hayırlı olsun tüm bölge sakinlerine.

• Böyle sistemlerden nefret eden bir ben değilim herhalde yazık oldu süper yağışlar yağmur düştü işin ilginç tarafı hiç biri tutturmadılar gfs -4 sokuyor bölgeye ama gel gör ki eksi derecelere inmedi

• Reis ben bu sistemden hiç bir şey anlamadım ya. Etrafımızdaki her il bol bol yağış alırken bize 2 3 defa ince kar bir kaç defa yağmur yağdı. Nasıl açıklanabilir bilimsel olarak anlamıyorum. Kütleler malatyaya ulaşınca ikiye bölünüp sonrasında tekrar birleşiyordu. Neyse şükürler olsun yine de. Herkese teşekkürler bu arada tahminim tutmadı. Daha da bana tahmin sormayın ben anlamıyormuşum. :)

• Reis ben bu sistemden hiç bir şey anlamadım ya. Etrafımızdaki her il bol bol yağış alırken bize 2 3 defa ince kar bir kaç defa yağmur yağdı. Nasıl açıklanabilir bilimsel olarak anlamıyorum. Kütleler malatyaya ulaşınca ikiye bölünüp sonrasında tekrar birleşiyordu. Neyse şükürler olsun yine de. Herkese teşekkürler bu arada tahminim tutmadı. Daha da bana tahmin sormayın ben anlamıyormuşum. :)

Kardeşim kesin deme işi olmuyor hava olaylarında. Bend dünden beri bas bas bağırıyorum. Hava yağış Allah'ın işi.

Bu konuda bilgili olanlarda model böyle diyor ama kesinlik yok. Olsa ne ala şeklinde yazılsa kimse umutlanmaz beklemez. bunu deyince de ben linç ediliyorum. Noldu bak ? Cetveller santi ler hasırlanın tipi geliyor diyen arkadaşlar açıklqsınlar. Sonra da diyorlar ki valla tahminimiz tuttu en azında bla bla bla yerlerde yağdı. Öyle değil işte soruyor burda kardeşlerimiz şura şura nolur? En ala kar alacaksınız deniliyor ama sonç kky yağmur birde 15 20 dklık görsel şov.

Rica ederim doğa olaylarında kesinlik söylemeyin Allah'ın işi bu belkide bu yüzden olmuyor...

• en güzel tahmini yine accuweather yaptı. Gfs mi ecmwf mi ne kulanıyorsa tahminleri güzel. Diyarbakır için umudh kesin yağarsa yağmur yağar o da ahmak ıslatırcasına yağar. Umarım hava 15 20 dercelere çıkar şubatta da en azından doğalgaz faturası ödemeyiz. Heryere santimlerxe yağan karın benim yaşadığım yere kuru soğuğu bırakmasından ben zararlı çıkıyorum çünkü.

• Kardeşim kesin deme işi olmuyor hava olaylarında. Bend dünden beri bas bas bağırıyorum. Hava yağış Allah'ın işi.

Bu konuda bilgili olanlarda model böyle diyor ama kesinlik yok. Olsa ne ala şeklinde yazılsa kimse umutlanmaz beklemez. bunu deyince de ben linç ediliyorum. Noldu bak ? Cetveller santi ler hasırlanın tipi geliyor diyen arkadaşlar açıklqsınlar. Sonra da diyorlar ki valla tahminimiz tuttu en azında bla bla bla yerlerde yağdı. Öyle değil işte soruyor burda kardeşlerimiz şura şura nolur? En ala kar alacaksınız deniliyor ama sonç kky yağmur birde 15 20 dklık görsel şov.

Rica ederim doğa olaylarında kesinlik söylemeyin Allah'ın işi bu belkide bu yüzden olmuyor...

Haklısın abi.