3-10 Ocak Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • onur kardeş bu sitede herkezin yazma eleştirme hakkı var bu konuda hem fikirim ancak semih bey tahmin yapıp tutmuyorsa olabilir yanılmışta olabilir fakat ben 8 yıldır takip ediyorum bunun 2 yılı üyeydim digerlerinde misafir olarak girdim detaylara bakmam ama semih bey kar yagacak dediyse yagmıştır buna emin ol detaylarla ilgilenmiyorum.Burası onun başlık açıp tahmin yaptıgı yer.Madem okadar eminsin ozaman niye seni başlık açabilecek konumda görmedik biz.

• onur3452 onur kardeşimiz semih hocanın agzından laf almak için ne kadar emin acaba diye böyle cocukca oyunlara girme... Haftalar öncesinden nokta atışı yapan insanlar bunlar ve ab'li sistemler için her zaman ama her zaman risk vardır sistem içinde bile oynayabilir... Efendi gibi sorunu sorsan cevabını alırsın zaten

• Umarım bu sefer de hiç yağmasa daha az üzülürüz diyeceğimiz şekilde ara ara yağmura dönen sulu kar yağmaz. Yani demek istiyorum ki arkadaşlar YA LİNÇ YA HİÇ.

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Semih hocamızın cani sağolsun emek veriyor o kadar tutsa da tutmasa da saglik olsun tahmin bu malesef sistem birden degisiyor elinde degilki yoksa sistem ta 5 gun onceden Istanbul icin -1 degerler + gun boyu nerdeyse kar gosteriyordu bence asil efsane 6-9 ocak veya ocak 2.yarisi sanki hissediyorum bi 2004 efsanesi veya benzeri bir godilla sistem alacagiz bunlar daha fragman beyler evet cuma cumartesi icin moralim bozuldu ama halen haberler cumadan itibaren yogun kar yagisi gelecek diyo tipki 2016 aralik ayinda aldigimiz ve malesef mgm yi bile yaniltan sisteme benziyo bu 3-5 ocak sistemi ama ne oldu 6 ocak 2017 Semih hocamız efsane geliyor dedi 1 haftadan once harbiden de geldi Istanbul efsaneyi yasadi.bekleyelim ben hissediyorum canavar bir sistem yolda 8)hava-kars323hava-kars323rk223_kgigf-12351

• Bakın Arkadaşlar ben kötü niyetle yazmadım öncelikle onu belirteyim. Burayı çok uzun zamandır takip ediyorum bir kar meraklısı olarak . Burada evet bir tahmin yapılıyor tutabilir de tutmayabilirde her şey olabilir, ama kesin geliyor , kar şurada olacak vs. gibi net yaklaşımlar olunca burada ki bir çok kişi beklentiye giriyor. Bileğe kadar ifadesi bu konu açılırken yazılan mesaj da net bir şekilde kullanıldı. Tahmin tutarsa tabi ki saygı duyarız, ama tutmazsa da bir üye olarak eleştirebiliriz diye düşünüyorum.

( Umarım yarın 30 cm kar yağar hepimizin isteği ve beklentisi bu )

Temelde söylem doğru ama yaklaşımın yanlış. söyleyeceğini söyleyip üzerine "daha öncede tutturamamıştı" dersen insanlar tepki gösterir. Tutturamayacak tabii. Ne olacaktı ki her söylediği olsa zaten bu adamın forumda ne işi var? Birçok tahminci gibi verileri ve tecrübelerini harmanlayıp TAHMİN yapıyor. Baktın beğenmiyor musun bu adamın tahminlerini, vakit kaybetme bu sayfada kardeşim. Beğeniyorsan tahminlerini ozmn neden bu lafı ediyorsun? Bariz iğnelemek amacın. Tatlı su kurnazlığı yapmayın.

• Hava_Forum hocam, 6 Ocak sonrası beklentinizi ayrı bir başlıkta paylaşmışsınız, emeğiniz için teşekkür ederiz. Malum tarih çok yaklastı, 6 Ocak’a kadar İstanbul için olan güncel beklentinizi de paylaşabilir misiniz? Yorum ve tahminleriniz için tekrar teşekkür ederiz.

• Hava_Forum hocam, 6 Ocak sonrası beklentinizi ayrı bir başlıkta paylaşmışsınız, emeğiniz için teşekkür ederiz. Malum tarih çok yaklastı, 6 Ocak’a kadar İstanbul için olan güncel beklentinizi de paylaşabilir misiniz? Yorum ve tahminleriniz için tekrar teşekkür ederiz.

2015 sistemine yakin dek sartlari olacak. kuzeyden sarkan 2.soguk hava dalgasi ilkine gore daha guclu olacak. ben hala ilkindede yagisin yogunlugundan dolayi ortu bekliyorum. kar durunca erir orasini bilemem artik.

2.sistemde izboarlar cok duzgun bir sekilde iniyor ve buna gunrydende siklon destegi var. oyuzden dek+siklon 30 cm civari kar birakacak. gunduz sicakligi 0 derece ustune cikamayacak. gece eksilerde olacak. Bir efsane degil ancak efsane aldigimizda birde orta kuvvette sistem alsaydik kis oyle bitseydi deriz ya bu oyle bir sistem.belkide bu aksam hem yagisin hem sogumanin arttigini goreceksiniz.

• İnandık biz sizlere,

Kış yüzümüzü güldür bu sene,

2019 Kışı düşmesinden dillerden,

Havaforumda haykırıyoruz yine,

Tek bir dilediğimiz var Semih Hocam EFSANEYİ BUL!

hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126hava-kars323uzays3271653126