İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 87 kar fırtınasını daha önce modeldeki görünümünü arkadaşlarımız paylaşmışlardı şunu söylemeliyim ki hatırladığım marmaranın üzerine doğru çökmüş mor bir kütle görünüyordu ve bir gecede ansızın gelmişti korkunçtu8|

• 87 efsanesini efsane yapan soguklarin gücünden ziyade, iskandinav yüksegidir. Sistem 3 martta yola ciktiginda azor ispanya dolaylarinda cokda dik olmayan oval yapidaydi ve sağ kolu italya üzerindeydi. Sistem girdikten 3 gün sonra 7 martta iskandinav yüksegi olusur ve bu yuksek soguklari güneye dogru baskilayarak bloklar. Yüksek yaklasik ayin 12 sine kadar o baskiyi korur ve efsane adını verir 87 yılına...

• değerli havaforum kardeşlerim her kış efsane kovalar dururuz hep emsal olarakta 87 kışını örnek veririz yıllar boyu kar sevdalıları 87 kışı gibi bir kış yaşamak isterler ama 2004 de fena değildi bir karşılaştırma yapacak olursam (kendi adıma ) 2004 87 nin kardeşidir 87 ve 2004 yaşayanlar ne demek istediğmi anlarlar 2004 ü yaşayıp 87 yi göremeyenlerin tabiri caizse dudakları uçuklar bu bağlamda o gün olanları genç arkadaşlarıma kısaca anlatayım

3 mart 87 akşamı tam kış bitmiş baharı beklerken akşam 18 19 derecelerde ve kuvvetli bir lodos vardı 4 mart günü beşiktaş dinamo klev şamplyon kulüpler kupası çeyrek final maçı var amacım maça gitmekti gece şiddetli bir yağmur vardı bizim ev gecekondu ve çukurda kaldığı için sabah kalktığımda kapıyı açtım kalıp gibi kar yığnıyla karşılaştım 2 gün evden çıkamadık eiektrikler kesik sular yok 2 gün sonra babamla birlikte tavana kadar ulaşmış olan kariarı açmaya çalıştık biz açtıkça fırtınadan tipiden dolayı tekrar kapanıyordu zor bela yolu açtık fırınlar ekmek yetiştiremiyorlardı maçsa inönüden alisamiyen alınmıştı maça gittik ama oynanmadı o zamanlar necidiyeköy bomboş yürüyerek fulyaya indik beşiktaş ın antrenmanını seyretmeye ordan beşiktaş eminönü unkapanı yürü allah yürü en son bir halk otobüsü geldi eve gittiğimde parmaklarım mosmordu yani nerdeyse donmak üzereydik 3 kere salınım oldu ve hepside çok etkiliydi dozerler yollardaki karları küreyeceğiz derken yol kenarında kardan gömülmüş olan araçlarada hasar vermişlerdi tabii o zamankl lstanbul la şimdiki istanbul arası da çok büyük farklar var istanbul bir daha böylr bir kış görürnü bilemem ama bu sene sankl bana oluşumlar 87 yi hatıtlatıyor o senede haftada bir 2 haftada bir kıytırık sistemler gelirdi sonuda bomba olmuştu dikkat edin bu senede haftada bir 2 haftada bir kıytırık sistemler geliyor inşallah sonu 87 olur

• Cold.EFso hocam aşagi yukari benzer evet. Peki bu calismanin tarihini ne zaman paylasacaksiniz?

çoktan paylaştım hocam teleconnection başlığında , başlığı bile sert dönem diye değiştirdik , son 3/4 sayfasında var tüm yorum ve paylaşımlar :))

Modeller şu an aleyhimize ama Big Challenge dedik artık , bakacağız

Önce Hızlı ve Öfkeli Zaferinin tadını çıkaralım ama, o sistem yürürken taşlar yerine oturur galiba

• çoktan paylaştım hocam teleconnection başlığında , başlığı bile sert dönem diye değiştirdik , son 3/4 sayfasında var tüm yorum ve paylaşımlar :))

Modeller şu an aleyhimize ama Big Challenge dedik artık , bakacağız

Önce Hızlı ve Öfkeli Zaferinin tadını çıkaralım ama, o sistem yürürken taşlar yerine oturur galiba

He hocam baktim hepsine. Ben sandim çok özel bir calismaniz oldu henuz tarihi gizli tutulan:)