İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Hocalarımıza bir sorum olacak. Deniz suyu sıcaklıkları kaç dereceye inerse İstanbul için -10 gelmese bile kar şartları oluşur ? Şu anki deniz suyu Karadeniz sahilinde -6 ve -7 Marmara denizinde -8 ve -9 civarında salınıyor.

• Hocalarımıza bir sorum olacak. Deniz suyu sıcaklıkları kaç dereceye inerse İstanbul için -10 gelmese bile kar şartları oluşur ? Şu anki deniz suyu Karadeniz sahilinde -6 ve -7 Marmara denizinde -8 ve -9 civarında salınıyor.

Dediğin sıcaklıklar eksi değerlikte değil zaten öyle olsa çoktan donmuş olurdu :) Çok bir fark yaratacağını düşünmüyorum sebebi ise Marmara ve Karadenizin düşenileceiği sıcaklık değeri aşağı yukarı bellidir bu da her yıl ortalama olarak aynıdır.Hatta bana göre sıcak olmadı bazen avantajımıza bile olmuştur.500 hpa ile deniz suyu sıcaklığı arasındanki fark ne kadar fazla olursa Dek o kadar etkili olur diyebilirim.

• Dediğin sıcaklıklar eksi değerlikte değil zaten öyle olsa çoktan donmuş olurdu :) Çok bir fark yaratacağını düşünmüyorum sebebi ise Marmara ve Karadenizin düşenileceiği sıcaklık değeri aşağı yukarı bellidir bu da her yıl ortalama olarak aynıdır.Hatta bana göre sıcak olmadı bazen avantajımıza bile olmuştur.500 hpa ile deniz suyu sıcaklığı arasındanki fark ne kadar fazla olursa Dek o kadar etkili olur diyebilirim.

Hocam eksi işaretleri yanlışlıkla koymuşum artı olarak kastetmiştim. :) Bende belli bir sıcaklığa düşünce mesela -5 veya -6 lık bir salınım olsa bile kar yapabilir diye biliyodum.

• kartopu oynamak isteyen varsa istanbulda 5 kisiyi dqvet edebilirim 😀buzlukta 80 tane var 😀

Onlar dolapta gülle gibi olmuştur şimdi hocam :) bu etkinliğe katılmak cesaret ister...

Bu arada, Taşdelen'de örtü hızla eriyor. Yine de, bazı yerlerde kar görebilmek hala mümkün.

Önceki gün;

Dün;

Bu gün;

• 16 ocak sistemi hayırlı olsun şuan ki tabloda havada kar ihtimali var ama daha kuvvetleneceğini düşünüyorum diyagramda -8-9 civarı inmesini bekliyorum üstüne kareyel de büyük ihitmalle süpriz için güzel bir sistem:gun_bandana: