İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• aynı geçen sene şubat gibi oldu çok bekledik bişey çıkmadı. sonra dek kovaladık o da fos çıktı. yine hüsran olmaz inşallah.

• Dek’lerin özelliği budur zaten.Dek’ler bant bant gelir tüm İstanbulu kaplayarak gelmez.Vurduğu yeri de yıkar.Yani tüm İstanbulu kaplamıyor diye sistem adam akıllı değil demek biraz cahilce.İyi forumlar

Evet bu konuda biraz cahil olabilirim dogru soyluyorsunuz fakat yasım 49.. hadi 9 yasından itibaren hatırlasam 40 tane kış gordüm istanbulda , meteorolojik terimler konusunda cahil olsamda , tecrubelerime guveniyorum ,gorunen koy kılavuz istemez,ben adam akıllı sistem dedigim 87 efsanesini saymassak ,2004.2015,2017 gibi 25-30 cm .. ruzgarın savurdugu yerlerde bele kadar gelen kardan bahsediyorum .. şimdi sitelerdeki sıcaklıklara bakıyorum persembe gunu 12 derece diyor .. efsana bir sistemi 2 gune nasıl sıgdıracaksınız , ve sıgsa bile gelmesi ile erimesi bir olacak .. ben adam akıllı sistem diye 1 hafta 10 gun yerde kalan kardan bahsediyorum . Affınıza sıgınarak bu sistem icin yine adam akıllı sistem degil demek istiyorum .. cahilce olsada :) ..iyi forumlar.

• Kendi memleketimde asıl efsaneyi DEK le yaşamama rağmen açıkcası konumuna göre DEKciyim.DEK için şartlar çok iyi ise ve konumun güzel ise otur izle ama öyle bir şey yok konumun sıkıntı ise çıldırırsın oturduğun yerde.Realist olursam konumum iyiyse DEK ciyim tabi şartları da çok iyi olacak.Değil ise sikloncuyum tabi onunda şartları iyi olacak.Up uzun bir DEK bantı siklonun 1 saatte yaptığını 15 20 dakika da yapar.Böyle bir güzelliği var onu da görmezlikten gelemem.

bende suan icin o cildirma modundayim :bawling:

• Anadolu yakasında da erime devam ediyor. Anlık Kadıköy tarafında kardan eser yok, fakat Çamlıca, Ümraniye, Tepeüstü ve Çekmeköy'de çatılarda ve yerde kısmi örtü durumu mevcut hala.

• Ferhatpaşa’da parçalı bulutlar bir anda yerini simsiyah bulutlara bıraktı ve hafif kar yağışı başladı. Karların yarısı erimiş.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.