İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Yazın güneş varsa yazı yaşıyosak kışında kar olsun kar keyfini yaşayalım Allahım nolur çok bişey istemiyorum sadece 1 mt kar aralıksız kar fırtınası o kadar

• Fena sikloncuyumdur fakat beni siklondan soğutmaya başladı Dek den nefret ederim 20 dk yağar geçerdi sonra güneş sonra tekrar dek ama nedense dek yağışını bile özledim varmı böyle bişey ya neyse ama bu sene Silkonlu efsane bir sistem almamız çok yüksek ihtimal neden derseniz akdeniz çok sıcak bu sene o potansiyel çok yüksek

• Dek mi? Dek bazı bölgele güzel vuruşlar yapar güzel bi örtü sonra birden kesilir bir bakarsın örtü mörtü kalmamış anlık haz mı daha iyi yoksa adam gibi siklonun gelip aralıksız kar yağdırıp kızakları hazırlatan yağışımı tabi ki siklon, pazartesi salı eğer dek yoğunlukta ise soğuk falan olmasın kardeşim yeter ya herro ya merro bune böyle bi derecede yağmur şaka gibi 🙁😂

• Tahminci hocalarım pazartesi sabahı karla mı uyunacağız, yerler tutacak mı? Okullar ve üniversiteler tatil olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Aranızda 2008 yılı kışını hatırlayan var mı? İki gün işe gidememiştim o muhteşem yağışta

Ben çok iyi hatırlarım 16 şubat 17 şubatda fena kar yağmıştı DEK yağışıydı heralde orasını tam bilmiyorum ama en çok İstanbulun boğaz kesimleri çok etkilenmişti güzel kar birikintisi oluşmuştu

• Ataşehirde günün ilk saf karı hafifte olsa başladı,ufak ufak kütlelerle yağışa devam.Bunada şükür,6-8 Ocak sistemini beğenmeyen arkadaşlar 7 Ocak Öğleden sonra ila 8 Ocak Öğle arası merkezde dahi 3-5 cm örtü yapabilecek en kötü yapmasa bile seyir olarak yoğun bir kar yağışı alacağımızı unutmasınlar,Özellikle Salı 00.00 ila sabah 9-10 arası anlık yağış 3-4 MM lere kadar tırmanıyor...

• Ben sikloncuyum. Bizim buralara iyi kar bırakan bir sistem varsa siklon sayesindedir. Dek zaten biraz zorda konumuma bakarsak. Önümüzdeki sistem de buralar zorda ama rüzgar yönü bizi biraz kurtarabilir.

• arkadaşlar sorun siklonda değil ki, salınımın zayıf olmasında. -12 gireen bir dekli sistemle, -12 giren bi abli sistemi karşı karşıya bile getiremezsiniz. şurda sıcaklık 2 derece daha düşük olsaydı 2,3 gündür yoğun kar alıcaktık. Ha zevk farkı olarak dek sevebilirsiniz ancak siklonlu sistemleri genelleyip çöp atmak çok saçma açıkçası

• Avcılarda oturan biri olarak Dek tercihimdir.17-19 şubat 2015, 20 yıllık hayatımda gördüğüm en kalın kar yağışıdır.19 şubat sabah saat 5 gibi bırak dize gelen karı falan bildiğiniz belimi aşıyordu.Kara saplanıyordun ama şöyle bir şey var.Çok kaliteli bir siklon gelirse şehrin her tarafı aynı ölçüde etkilenebilir.Dek yağışında ise birkaç ilçe öne çıkar.Genelde buralar öne çıkıyor.