İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün gün boyu yağmur bekleniyordu ama öyle gün boyu yağış olmadı yani kim ne diyorsa hep ters köşe olunuyor bizlerin suçu yok havalar çok değişken bu aralar.Bide 5-10 cm bekleyenlere yada örtü dahi beklemenyelerde ters köşe olsa iyi olacak🙂

• Gün boyu yağmur bekleyen kimdi mesela onu da belirtiniz modelleri iyi irdelemediğiniz buradan belli. Bekle üç saate geliyor cephe zaten doyacan yağmura.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bugün gün boyu yağmur bekleniyordu ama öyle gün boyu yağış olmadı yani kim ne diyorsa hep ters köşe olunuyor bizlerin suçu yok havalar çok değişken bu aralar.Bide 5-10 cm bekleyenlere yada örtü dahi beklemenyelerde ters köşe olsa iyi olacak🙂

Gün boyu yağışı hangi modelde gördünüz acaba ? Yağış zaten 6 dan sonra geliyor.

• Mgm nin Avcılardan neden istasyonu yok ya Bakırköy istasyonu ile aynı sonuçları gösteriyor ama Avcılar daha soğuk oluyor

Sistemleri Avrupaya kaptırmamak dileğiyle:gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351

• Gün boyu yağmur bekleyen kimdi mesela onu da belirtiniz modelleri iyi irdelemediğiniz buradan belli. Bekle üç saate geliyor cephe zaten doyacan yağmura.

“Perşembe gündüz yağmurla başlayayacak olan yağışların gece ilerleyen saatlerde kky ve kar yağışına bırakması bekleniyor”

Diye hiç haberlerde veya mgmde demi duymadınız.Hadi onları duymadınız 7-24 bu forumu takip ediyorsunuz da burdada mı duymadız ?

• Arkadaşlar üniversiteler kolay kolay tatil olmaz diz boyu karda okula gittiğimi,finale girdiğimi bilirim :) Tabi ki bu durum rektörünüze de kalmış bir durum üniversiteler böyle kararlarda valilikten bağımsız takılır.Diğer eğitim kurumlarına gelirsek bildiğiniz gibi valilik hava raporunu freemeteo,accuweather gibi sitelerden almayacaktır.Eğer ki Mgm ve akom tahminlerini sitelerindeki gibi valiliğe sunarsa yarın okulların tatil olma ihtimali epey yüksek.Saat 20.00 itibariyle bu haberleri takip etmenizi öneririm.Tatil yapılırsa sistemin olağanüstü bir yağış bırakacağından değil trafik vs. Gibi şeylerin en ufak yağışta alt üst olmasındandır diye düşğnüyorum.

• Gün boyu yağışı hangi modelde gördünüz acaba ? Yağış zaten 6 dan sonra geliyor.

modelde görmedim dün akşam haberlerde sosya medyadaki tahminciler söylediler diye yazdım kaldı ki bu forumda yarın için kar yağmayacak diyenler bile var o nasıl olacak?

• modelde görmedim dün akşam haberlerde sosya medyadaki tahminciler söylediler diye yazdım kaldı ki bu forumda yarın için kar yağmayacak diyenler bile var o nasıl olacak?

Haberlere orada verilen gaza abartmaya ne zaman inanır olduk ? İnanır olsak burada işimiz ne ola. Sosyal medyada kim söyledi bilmiyorum ama sizi iyi kandırmış. Yağış 6dan sonra geliyordu modellere göre erken değil. Kar olayı farklı kimse net kestiremiyor modeller bile sürekli farklı cıktı veriyor sisteme 24 saat kala çözemiyor onu neyapacaz. Bu saatten sonra kimin ne diyip demediği önemli değil anı yaşayıp göreceğiz karın yağıp yağmadığını.