İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bilmezmiyim şenevlerde yerlerde kar tutmuşken çubukluya kky yağıyodu tam karadeniz iklimi sağı solu belli değil o yüzden hep karadenizliler burda yaşıyor herhalde 😂

aynen iyi ki çubukluda oturmuyorum kavacık en azından biraz yüksek. Karadenizliler demişken her yerde ordu ve giresunlular vardır 😂😂😂

• Beylikdüzünün rakımından başka birçok özelliği var aslında. Rüzgar konusunda, yağış konusunda. İstanbulun anadolu yakasına vuran yağışın etkili veya etkisiz bir kolu mutlaka geçer. İster poyraz ister karayel istersede lodos rüzgar konusunda başarılıdır. Konumu gereği ne çok batılı ne de çok doğuludur. Sistemlerin gözbebeğidir Beylikdüzü.

aynen:thumbup: ayrıca istanbul süprizi sever8) (tüm il bazında)

yağış erken başlarsa tadından yenmezuzays3271653126uzays3271653126:thumbup:8)

• Kapının önüne yağmadı diye örtü olmadı sanıyorsun,yazık.

Kapımın önü? Ahaha Pendiklilere sor bakalım örtü görmüşmüyüz Pendik Kartal Tuzla yüz ölçümünü topla bakalım kapımın önümüymüş. Burdan da yazma rica ediyorum konuyu kirletmeye gerek yok insanlar bilgi alıyor burdan özelden yaz.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Ne alaka Silivri ye vuran Kaya sehirede vurur. Senin mantığına göre Tekirdağ dan Edirne ye kadar kar kalınlığı 5 , metreyi bulur.

silivri rakımı 150 m , kayaşehir kaç bilmiyorum hadi 150 60 sa neyse . tekirdağdan edirneye kar kalınlığı çok fark ediyor. 2 sistem önce edirnede 15 cm, çorluda 1 cm olmuştu. bide benim ortduğm yer köy ve 200m, burayla ooraya düşen kar farklı olur silivri sadece merkez değil ki :D

• Cuma sabahı okula işe gidecekler dikkat etsin Istanbul da cuma sabahı yoğun kar ve tipi olabilir rüzgarda buna eşlik edebilir sonra cuma akşamı kar devam eder gece keser cumartesi hava kapalı olur sonra cumartesi öğle saatlerinde kar tekrar başlar muhtemelen cuma akşam saatlerinden sonra kar yağışı kky ye dönüşecek poyraz da etkili olacak cuma gecesi ise yağışlar etkili olacak şuan ab Istanbul avrupa yakasindan çıkacak o yüzden cuma gecesi yağışlar kar şeklinde olmayacak ama cuma günü yağan karın tadını çıkarın

• Şu 5indeki yağışlarıda kar olarak almamız lazım.

silivri rakımı 150 m , kayaşehir kaç bilmiyorum hadi 150 60 sa neyse . tekirdağdan edirneye kar kalınlığı çok fark ediyor. 2 sistem önce edirnede 15 cm, çorluda 1 cm olmuştu. bide benim ortduğm yer köy ve 200m, burayla ooraya düşen kar farklı olur silivri sadece merkez değil ki :D

Kayaşehirin 100 ile 250 metre arasında değişen rakımı var.Silivriyle burası arasında öyle ahım şahım bi fark olcağını zannetmıyorum ayrıca.

• silivri rakımı 150 m , kayaşehir kaç bilmiyorum hadi 150 60 sa neyse . tekirdağdan edirneye kar kalınlığı çok fark ediyor. 2 sistem önce edirnede 15 cm, çorluda 1 cm olmuştu. bide benim ortduğm yer köy ve 200m, burayla ooraya düşen kar farklı olur silivri sadece merkez değil ki :D

Kayaşehirin 100 ile 250 metre arasında değişen rakımı var.Silivriyle burası arasında öyle ahım şahım bi fark olcağını zannetmıyorum ayrıca.

• Cuma sabahı okula işe gidecekler dikkat etsin Istanbul da cuma sabahı yoğun kar ve tipi olabilir rüzgarda buna eşlik edebilir sonra cuma akşamı kar devam eder gece keser cumartesi hava kapalı olur sonra cumartesi öğle saatlerinde kar tekrar başlar muhtemelen cuma akşam saatlerinden sonra kar yağışı kky ye dönüşecek poyraz da etkili olacak cuma gecesi ise yağışlar etkili olacak şuan ab Istanbul avrupa yakasindan çıkacak o yüzden cuma gecesi yağışlar kar şeklinde olmayacak ama cuma günü yağan karın tadını çıkarın

Cuma okullarin tatil olma ihtimali varmidir