İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

 • Metrelik diyenler var allahım şaka gibi.

  Hayallerini hayal dünyanda yaşa kardeşim.

  3-6 ocak da 850 hpa sıkıntısı var. Siklon girdiğinde 850 hpa yağışla çakışmadığı için yağışın %70 ni yağmur alacağız.

  Geriye kalan kısmı da ne kadar kar alırsak. 7-10 arasında ise 1 gün sağlam kar görülüyor ama devamında YB den dolayı Yağış açısında ne göreceğin aşikar.

  07.01.2017 de 990-995 lik Ab ler siklon oluşturup kısa sürede kar baya yağmıştı. Şuanlık bu durum söz konusu değil.

  Ben buradayım. Hayal dünyası mıymış gerçek miymiş 10 ocaktan sonra görürüz. Benim iddiam çatalca ve arnavutıöyün köylerinde bu 6 günün sonunda metre görecekleri. Bu çok makul bir iddia. Çorba kazanına o kadar kar yağsa metre olur yine :) . Sataşmayı bırak da verilerini görelim. Bak ben verilerimi söylüyorum. Meteociele giriyorsun bütün modellerin o 6 gündeki yağışlarını toplayıp ortalamalarını alıyorsun. Ortalama 80 mm çıkıor kimi yerler için.

 • 5-6 gün önce 3-4 ocak sistemi için modeller iyiydi ama sonrası sıcak tarafta kalacağımız gündeme gelmişti diagramlar tarafından ama önümüzdeki 15 günlük periyotta hep soğuk tarafta olucaz 3-4 sisteminde istediğimizi alamasak bile ilerisi bizim için daha iyi gözüküyor an itibariyle, birazda bardağın dolu tarafından bakmayı öğrenmemiz lazım..

 • Yarınıda sayarsak 2 gün var sisteme daha onu kestiremiyor bana göre hayel gibi geliyor.Bu geceki gfs yalnız 7-10 arasını 2-3 gündür istikrarlı bir şekilde gösteriyor 2inci dalga biraz daha kuvvetli olacağa benziyor.


  4-6 ocak sistemi sınırdaydı ama hep bi ümidimiz vardı genel olarak ve doğal olarak yanlız hala mutabakat yok 2. Salınım evet kaç güncellemedir istikrarlı bir şekilde veriyor inşallah onu kazasız belasız alırız ki alıcaz inşallah öyle gözüküyor 3.salınım henüz erken ama gelme ihtimali gelmeme ihtimalinden biraz yüksek takibe devam

 • Mükemmel bir gece,gfs güncellemesi oldu.Degisimler olacak,illaki..Sinoptik acisindan ,harika.Azor ,performansi nekadar onemli bu güncellemede bunu gördük.Öncelikle,4,5 sistemi sonra,7,8,9 sistemi takipte olucaz.Ins,herkesi memnun eder ve tatmin eder..

 • Hocam karayel sürpriz getirir derler sürprizler olur galiba bu sistemde :)  Heavy Snow S.A.

  Kesinlikle öyle 2 tane hava durumu sitesini farklı sekmelerde açtığında bile acaba bir tanesinde farklı bir konum mu seçtim diyorsun yüksek teknolojideki modeller bile saatler kala fikir birliğine varamıyorlar :) Bakarsınız yanılırız efsane olur kısmet her şey :) :)