İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hans yılbaşı olduğundan kafayı fazla çekince bu modeller de sapıtıyor kimi yatmış kimi kalk gidelim diyor en sağlıklı modelleri en geç perşembe cuma akşamı görürüz ayrıca ocak ilk yarısı da netleşir en azından gelecek olan 2 sistemin yani 4 ile 10 ocak sistemlerinin akıbeti

• Arkadaşlar cuma gunu yer yer sulu kar ve kky var gözünüzü seveyim 10 yıldır bu tür sistemler gelir gecer bir sey oldugu yok gece kara döner sabah kar yok yagmur var dersınız o denlı bir sistem 850 hp de -12 ler girmedikce 500 hp de -40 lar olmadıkca orta Anadoluda Siklon oluşmadıkca sınırda kalır 8 subat 2015 de ki gibi sac baş yoldurur bu sistem 10 üzerinden 4 istanbul adına 6 ocak 2017 10 üzerinden 9 luk sistem di ... Aradaki fark %60 nerdese 👍

• Arkadaşlar cuma gunu yer yer sulu kar ve kky var gözünüzü seveyim 10 yıldır bu tür sistemler gelir gecer bir sey oldugu yok gece kara döner sabah kar yok yagmur var dersınız o denlı bir sistem 850 hp de -12 ler girmedikce 500 hp de -40 lar olmadıkca orta Anadoluda Siklon oluşmadıkca sınırda kalır 8 subat 2015 de ki gibi sac baş yoldurur bu sistem 10 üzerinden 4 istanbul adına 6 ocak 2017 10 üzerinden 9 luk sistem di ... Aradaki fark %60 nerdese 👍

Rüzgarı ve gücünü bilmiyorsun konuşma ben bu anasını sattımın sistemlerini senelerdir yaşarım -2 de karayelle kar görmüşlüğüm var son 6 saatte bile sistemin değiştiğini görmüşlüğüm var sen nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun

• Rüzgarı ve gücünü bilmiyorsun konuşma ben bu anasını sattımın sistemlerini senelerdir yaşarım -2 de karayelle kar görmüşlüğüm var son 6 saatte bile sistemin değiştiğini görmüşlüğüm var sen nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun

Siklonlu sistem de "850 hpa -12 rüyanda görürsün" desene arkadaşa :)

• Sayfada ki tahmincilerin çoğu yeni üye, ilginç gerçekten. :S

Meğer forumda 1 ay evveline kadar tahmincilerden bihaber yaşıyormuşuz yav.. :) Gerçekten inanılmaz işler çıkıyor.. hava-gunes11

Bara döda fiskar följer strömmen...

şansa bakınız ki 850 hpa da -1 varken kar başlamıştı 6 ocak 2017de.

• Siklonlu sistem de 850 hpa -12 rüyanda görürsün.

-12 nerden çıktı kardeşim -2 yazıyor bak 2004 ü de yaşadım gördüm 985 mb Kastamonu'dan çıkıp istanbula -12 ler çok rahat girmişti 21. Yy nin şu ana kadar en büyük karını almıştık rüya falan değildi merak etme 👍

• Sayfada ki tahmincilerin çoğu yeni üye, ilginç gerçekten. :S

Meğer forumda 1 ay evveline kadar tahmincilerden bihaber yaşıyormuşuz yav.. :) Gerçekten inanılmaz işler çıkıyor.. hava-gunes11

5-6 senedir bu forumdayım ben bile onlar kadar iddaalı ve bilmiş konuşmuyorum az çok bildiğim halde :)

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK