İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu forumda bilimsel olarak gerçekleri söyleyenlerin ya mesajları siliniyor ya da saldırıya uğruyorlar

Hiç bir bilgisi olmayıp 1 metre kar yağacak istanbul yıkılacak diyenler el üstünde tutuluyor insanlara boş yere ümüt vermek iyi birşey değil sistem olmayınca üzülüyorsunuz

kimse kimseyi el üstünde tutmuyor kardeşim, yeter artık kaç gündür bu tür düşüncelerle gelip duran bir sürü adam var, size hep diyoruz birşeyi eleştirirken dilinizi üslubunuzu iyi tutar oraya buraya sataşmazsanız kimse kimsenin mesajını silmez. Yazarlar tahmin yapıyorlar adı üstünde tahmin tutabilirde tutmayabilirde, birkere burada tahmin okurken bunun farkında olacaksınız.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Çarşamba gecesi giriş yapacaktı, uzaya uzaya önce cuma şimdi pazar, yakında sistem diye bişey kalmayacak... şaka gibi ya!!

Gerçekten ben de çöktüm :( Çok inanmıştım....

Ama umudumuzu yitirmeyelim arkadaşlar... Ocak ayının 2. yarısından çok ama çok umutluyum... Siz de ümidinizi kaybetmeyin...

Ayın 8'ine kadar kar kalınlığını baya baya azaltmış yeni çıktılar ama bir yandan da barajlardaki doluluk oranı pozitif etkilenecek diye seviniyorum....

Sinerji !!!!

• Sancaktepe,sultanbeyli gibi istanbulun iç kesimi olan yerler en kötü senaryoda bile bu sistemde bir kar örtüsü bırakır mı?...

• Dostlar bunyamin surmeli zaten 4 5 ocagin ertelenip 7 ocakda asil karin yagicagindan bahsetti oylede olucak gibi sinerji lutfen.

nereye kadar ertelenecek daha yılbaşı sistemiydi 2 ocak oldu 4 ocak oldu şimdide 7 ocak bu aysonuna kadar mı bekleyeceğiz.Erteleme yok erime var malesef arkadaşım.Yarın veriler düzelecek eminim!

• semih hoca 15nden sonraya gözünü dikmiş bu saatten sonra bu sistemde 1 gün kar görsem yeterlidir allaha sukur ama yarınıda bekleyin çoçuk gibi ağlayanlar var yok hoca konusmuyor suskun napsın adamlar size mavi boncul mu dağıtsın sonucta allahtan gelen birsey sıklon yagısını kestiremıyor modeller yarın sabah bor bakmısnız _10lar giriyor ulkeye 3 gun kara gommus istanbulu demın birş kasırga olayını paylasmıstı ecm 1 gune kadar izmiri vuracak ist gelecek mugla v. s dıordu allaha sukur kı bıze ugramadan gitmişti yani takdir ALLAHIN

• Arkadaşlar şöyle düşünün en azından kar örtüsü alacağız ama 10 cm 20 cm olur 1 m olur onu kimse bilemez hep birlikte gfs ve ecmwf verilerine bakarak önümüzdeki günlerde takip edeceğiz yani kar geliyor öbür sistemlerden daha iyi bir sistem olacağı bile kesinleşti moralinizi bozmayın ve kötü sinerji yaratmayın lütfen artık yeter ya

• Güncellemelerin sıfır rakım için kötüye kötüye gittiği yok. EPS, GEFS hepsi iyiye gidiyor. Kötü yönlü bir değişim emaresi bile kesinlikle ve asla, katiyen görülmüyor. Sakin olalım.