İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her kafadan bir ses biri cıvık olur diyor biri sıcaklık yetmez diyorsun biri hepsini yağmur alırız diyo....

Neye inanalim bilmeyenler yazmasın bari atın gitsin şunları sinir bozuyolar bilen yorum yapsın da doğruya ulaşalım ilkokul çocukları işkenceden salıyor çoluk çocuğu atın gitsin

• Her kafadan bir ses biri cıvık olur diyor biri sıcaklık yetmez diyorsun biri hepsini yağmur alırız diyo....

Neye inanalim bilmeyenler yazmasın bari atın gitsin şunları sinir bozuyolar bilen yorum yapsın da doğruya ulaşalım ilkokul çocukları işkenceden salıyor çoluk çocuğu atın gitsin

3 senedir bu iş ile uğraşıyorum.Ben sistem kuş oldu kar alamayacağız tarzı bir cümle kullanmadım.Gfs akşam güncellemesinde ne varsa onu söyledim soğuğun kırpıldığıda bi gerçek.Ha bana kalırsa böyle gelmeyecek doğulayacak ama şuanki görüntü bu.

• Şimdi bakabilme fırsatım oldu, GFS'nin AB'yi nispeten batıda doğurması ve çekirdeğini çok geniş tutarak İstanbul'a çok yakın bir konumdan geçirme durumu olmuş. Bunun sonucu olarakta soğuklar batılı kalmış. Bizim arzumuz mevcut görünenden 12 saat sonrada olabilir; Muğla civarında oluşup Kastamonu dolaylarından Karadeniz'e çıkması. Yalnız soğuklar batılı kalmış ifadesi sistemin ilk anı için, devamında kar veriyor model. 200 km civarında bir doğulama çok işimize gelir, 200 km diyip geçmemek lazım; bu Kapıkule'de ki soğukların İstanbul'da olması ve yağışla çakışması demek.

Hala diyorum değişim devam edecek; takipte kalmaya devam. ECMWF ne diyecek onada bakalım? Bu sistemin akıbeti salı akşamını görecek gibi.

Modele göre ortalığı yakmayın diyoruz ama değişen birşey yok, takanda yok heralde. Söyleyecek birşeyim kalmadı artık, ne desem boş.

teşekkürler Vintersaga

geçen seneden alıştık artık ,son dakkaya kadar temkinli olmakta fayda var.

salı günü akşam inş son nokta koyulur , iyi forumlar

• Bugün engellendim ama tekrar burdayım inşallah yeniden engellenmem sadece tek söyliceğim akşam emcwf -12 leri büyük ihtimal sokucaktır inşallah hepimiz için çok güzel bir sistem olacak.

Mesela kime mi inanın rütbesi bölge sorumlusu olanlara,Mesela rütbesi yazar olanlara,Mesela platinum üyelere çok boş üye yok çünkü.Siz çıkıp daha dün üye olmuş bir şey den anlamayan amacı trollük olan adamı takıp burada kafam karıştı derseniz siz hatalı olursunuz.Bu rütbeler insanlara süs diye verilmedi.Gidiyorsunuz tek yıldız yada iki yıldız ise amacı farklı olanların mesajlarını dikkate alıyorsunuz yetmiyor o adama cevap veriyorsunuz(genel olarak konuşuyorum) kirli mesaj bir iken 10 oluyor sonra da kafam karıştı oluyor kusura bakmayın kafanızı kendiniz karıştırıyorsunuz.

• tekrar dediğim gibi paralel yağışı daha iyi algılıyor örneğin 2 hafta önceki aldığımız sistemde gfsde kar olasılığı yokken %0 ken kar veren tek model paralel idi lapa lapa kar yağdı :)