İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


  • Hocam sorun 500hpa soğuklarının artışının şu saatten sonra pek önemi yok. Zaten çok çok iyi değerdeler, ben yıllardır böylesini görmedim. 850 soğukluğu da yeterli seviyede. Sıkıntı rüzgarın belli bir doğrultu şeklinde hareket etmemesi. Alçak basınç henüz şehrimize yakın olduğu için rüzgar yay şeklinde hareket ediyor. Özellikle anadolu yakasi sahillerinde tam batı yönünde ve kütleleri dağıtıyor.


    Ayrıca şuan esen poyraz veya karayelin yer sıcaklıklarına neredeyse hiç bir etkisi yok. Sistem tamamen üzerimizde. Batı ve doğunun üst seviye de, yer seviyesi de, deniz suyu sıcaklıkları da hemen hemen yakın seviyedeler. Bu sistemde rüzgar yağış için çok önemli. Sıcaklıklar için yeterli seviyedeyiz. Bantlar vurduğu noktada örtü oluşturacaklar.

  • Boğazın daha çok Avrupa taraflarında yağışın kuvvetli olduğu görülüyor. Normalde Bahçeşehir Eminönü Beşiktaş Etiler Arnavutköy taraflarında tipi bastırması görülüyor. Oralarda yaşayan arkadaşlar varsa bizi de bilgilendirebilir mi? Ayrıca yeni oluşan DEKlerde artık sarı-açık yeşil oranının da artığını görüyoruz. Yıldız devam edecek olursa kıyı kesimleri de kar görebilecekler.

  • Ozledik o eski kislari , hafta boyunca hic durmayan tipiyi , diz boyu yagan ve yollari kapatan kar firtinlarini nerdeee?Aksam ise eve erken den yollara dusen kislar nerdee...Bir Dek yapardi 5 dakika icinde yollar kapatirdi ozledik cok ozledik 1 hafta kar kalkmazdi. Nerdee ?;(