İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Umarım bir daha siklonlu sistem almayız. Bu tarz sınırda sistemler bize yaramıyor. İsterse bulunduğum yere 5 cm dek vursun diğer ilçeler metre alsın ama yine de dekli sistem gelsin.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• ben baktığımda parçalı bulutlu daha yeni kar ikonu koymuş taş catlasın 1 saat dır neden insanları yanlış yönlendireyim burda insanları yonlendircek olan ben değilim saçma sapan şekilde cevaplar vermeyin lütfen

• Vay arkadas ne silivriymis 😅

anlık durum paylaşmak 1 mesaj içinde olsa kimse görmez amaç insanları yönlendirmek. mesela birisi duysa silivride başlamış umuda kapılır belki burayada gelir der. bu yüzden yazıyorum rahatsız oluyosanız yazmayım

• İstanbul için bence en iyisi dektir bakın şimdi siklon alıyoruz şakir şakir yağmur yağıyor, ama istanbullu kar severler için bir velinimet olan Karadeniz diye bir şey de var ordan kopan kütleler büyüyüp bir zincir oluşturunca siklonu aratmaz zaten ayrıca havayı soğutur ;) kısacası dek adamdır...

• Canım kardeşim sana yazma diyen yok tabii ki yazabilirsin sonuçta hava platformu ve hepimizin isteği kar yağışı görmek ama bazen o kadar çok Silivri yazıyorsun ki Silivri , Silivri , Silivri insanı gerçekten bayıyorsun.Sürekli aynı sorular Silivri'ye gelecek mi , bu kütle Silivri'yi bulurmu? Zaten gelecek olsa burda tahminciler yazar.

• süleymanpaşa türkiye ilinin tekirdağ ilçesine bağlı dostum hava-kars323^^ Süleymanpaşa zaten ilçe istanbula geleceğinin sinyallerini veriyor

Süleymanpaşa merkez ilçe gibi bir şey. İstanbul'a o kadar da yakın değil.

• Canım kardeşim sana yazma diyen yok tabii ki yazabilirsin sonuçta hava platformu ve hepimizin isteği kar yağışı görmek ama bazen o kadar çok Silivri yazıyorsun ki Silivri , Silivri , Silivri insanı gerçekten bayıyorsun.Sürekli aynı sorular Silivri'ye gelecek mi , bu kütle Silivri'yi bulurmu? Zaten gelecek olsa burda tahminciler yazar.

ben o soruları geçtim artık sistemi bekliyorum sadece anlık durum paylaşıyorum

• Bende değil 1 derece 0.1 derecede bile şakır şakır yağmur yağsada sikloncuyum. Bir sistemi efsane yapacak birşey varsa o da siklondur. Bir diğer nedende benim meteoroloji ilgim kar yağıp/yağmama endeksli değil, siklonlu her sistem öğretici, hareketli ve heyecanlı..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bende değil 1 derece 0.1 derecede bile şakır şakır yağmur yağsada sikloncuyum. Bir sistemi efsane yapacak birşey varsa o da siklondur. Bir diğer nedende benim meteoroloji ilgim kar yağıp/yağmama endeksli değil, siklonlu her sistem öğretici, hareketli ve heyecanlı..

Siklonu, durmadan yağan kar için severim

• ben o soruları geçtim artık sistemi bekliyorum sadece anlık durum paylaşıyorum

Değerli arkadaşım yanlış anlamada foruma kayıt olalı 1 hafta olmuş ve 280 mesaj atmışsın. Son mesajlarına baktığımda bu mesajların %95'i Silivri'ye kar yağıyor, yağacak mı vs. şeklinde. Anlıyorum heyecan varda bu forumdan bilgi almaya çalışan Istanbullu bir üye olarak her sayfada 2-3 adet Silivri anlık bildirimi görmek istemiyorum. Biraz daha dikkat etmeni rica ediyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...