• Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere kısa bir anektot anlatmak istiyorum. Orta çağda papazlar ellerinde incili tutar ve öğrenmek isteyenlere; "boşuna uğraşmayın, siz anlayamazsınız, bunu ancak biz anlarız" derler veya o mesajı verirlerdi. Yıllarca hertürlü engele rağmen çok kişi mücadele etti ama hep bastırıldı. Nihayet Martin Luther sahneye çıktı ve İncili Almancaya çevirdi. Daha önce incil üzerinden makam kazanan papazlar bu şanslarını kaybedince; Luteryanlara karşı acımasız bir savaşa girdiler. Bir çok lüteryan büyük işkenceler gördü.

Meteoroji alanına ilk ciddi adımlarımı attığımda; Stratosferik polar vortex, Mjo ve Skew-t gibi birçok, belki de 20'ye yakın konunun tekelleştirildiğini gördüm. Bu konuları tekeline alanlar üyelere sadece kabaca anlatır, kendileri de anlamaz ve bu işin uzmanı gibi hareket ederlerdi. Türkiye'de ne stratosferik polar vortex, ne mjo ne de Skew-t ile ilgili anlaşılır, anlaması kolay bir makale bulamadım. İlk defa bu konulara kafa yorarak bir ilkokul öğrencisinin bile anlayabileceği seviyeye getirdim. Elbette eksiklerim var. Tabi bu tekelleri ellerinden kaybedenler bana hep içten içe düşmanlık beslediler. Kimisi direkt, kimisi dolaylı kimisi beni bozmaya çalışarak veya hatamı bulmaya çalışarak beni pasifize etmeye çalıştılar ancak aydınlık bir kere tan yerinde ortaya çıkmıştı. Şimdi o tekelleri ellerinden kaybedenler son altın vuruşlarını deneyip beni çileden çıkartıp hata yapmamı bekliyorlar. Ancak ben sizler için sabrediyorum. Ben amatör meteorolojinin Martin Luther'i olmak istiyorum. Bu işi herkesin, küçük büyük demeden öğrenmesini istiyorum. Bu konuda bana destek olan özellikle Aytac bey, Diğer yöneticiler ve Üstadlarıma Efsane-Semih teşekkür ediyorum. Onların desteği olmasaydı başarmam çok daha zor olacaktı. Ben de bu iyiliklerinin karşılığını onlara sadakatimle ödeyeceğim.

• Her ne konuda olursa olsun sıfır birikimle kendisini geliştirerek bir noktaya gelen herkesi takdir etmişimdir. Bu konuda sayın HavaForum Sevdalısı hocama takdirlerimi sunuyorum.

Ben meteorolojiden anlamam bilmediğim bir konu hakkında yorum da yapamam o yüzden çoğu zaman bir şey de yazamam ama yine de 2 yıldan beri burada bir takım bilgiler öğrendiysem yine değerli yazar arkadaşlar sayesindedir. Bu vesileyle sitenin saygı çerçevesinde bilgi öğrenilen bir yer haline gelmesinde emeği geçen herkese buradan teşekkür ederim. İyi geceler...

• siberian hocam biz kimin emek verdigini biliyoruz ve senin emeklerine bilimsel yaklasimlarina sonsuz destek veriyoruz bu tahmin tutar tutmaz altin yere dusmeyle deger kaybetmez sonuna kadar yanindayim sevgi neydi emekti dimi bizde seni seviyoruz hep boyle kal diger arkadaslar lutfen zirvedekini asagi cekmeyin onun seviyesine cikmaya calisin iste o zaman ulkecek bir yerlere geliriz hasetligi birakin!

• Hayat her alanda zor ve zorluklarla uğraşmak kolay değil senin kendince bir hedefin var karşındakilerinde bir hedefi var unutma o yüzden sen hedefine odaklan Rabbim ilmi isteyene verir maşallah sen hep istiyorsun kalbini bilemem tanımıyorum ama Rabbim biliyor hakkında hayırlısını verecek olan da o kim ne derse desin değişmez onun kararı

• Başarılı olabilmenin en önemli yapı taşları profesyonellik, iş bilgisi ve yetenektir. Üstüne hep +1 koyarak bizlere birşeyler öğretebilme adına ve bu yolda en iyi olma serüvenimizdeki desteklerin için sonzuz teşekkürler hocam.:hfyeni (25):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126