Küresel Isınma Sohbetleri

• Haarp diye bir teknoloji yok demek; onu ortadan kaldırmaz. Bu tıpkı bir japonun atom bombası yok diye kendini avutması gibi birşey.

Böyle bir silah var ancak yaşadığımız süreç bundan kaynaklı değil. Öncelikle bunu vurgulamak istiyorum.

ABD'nin iyonosfer üzerinde çalışmaları var ve bu çok sayıda ülke ve kişiler tarafından biliniyor.

Çok sayıda detay var yazmak istediğim ama hastayım fazla yazamıyorum. Sonra detaylı konuşuruz.

• Kingsman Secret Service adlı bir filmde küresel ısınmanın dünyanın insanları yok etmek için yarattığı bir tepki olduğundan bahsediyordu,bunu insanda bir hastalık sonucunda artan ateşe benzetmişti.İyi bir benzetme olsa da haklı sayılmaz,gezegenlerin kendini savunma mekanizması elbette yoktur.Sadece bir denge içerisinde bulunurlar ve dengenin bozulması sonucu bazı şeyler ortaya çıkabilir.Dünyada dengeyi bozan elbette insanoğlu.Sanayi devrimiyle beraber yıllardır atmosfere ağır CO2 salınmakta,gelen güneş ışınları yansıyarak çıkmak yerine atmosfere hapsolmaktadır.Küresel ısınmanın çözümü insanoğlunu bilinçlendirmek,devletlerin yenilenebilir enerjiye yatırım yapması,fosil yakıt kullanımının azaltılması olabilir.Ben küresel ısınmanın insanlık için çok ciddi tehlike olmadığını ve insanoğlunun küresel ısınma sonucu oluşacak bazı değişimleri tolare edebileceğini düşünmekteyim.

• Ben insanların dünyaya zarar verdikleri konusunda hemfikirim ancak tek sebep insan faktörü değil.

Dünya statik yani durağan bir jeolojik yapıya sahip değil. Sürekli bir ısınıp bir soğuyor. Milyonlarca yıl önce de bundan daha şiddetli iklimsel gelgitler yaşadı. Biz bu dönemlerden son buzul çağı olan wüm'ün sona erdiği dönem ile günümüz arasında medeniyet kurduk. Şimdi tekrar kürenin soğumaya başlaması lazım ancak insan faktörü bunu zorlaştırıyor. İcad edeceğimiz iklim silahları veya Mars'ta yaşam imkanları ile bu süreci atlatabiliriz.

• Küresel ısınma insanoğlunun doğaya verdiği bir tahribin sonucudur. Küresel ısınmanın sonucunda da kuzey enlemlerde olan yerler daha değerlenecek önümüzdeki on yıllar içinde. Mesela İzlanda gibi ülkeler ideal olacaktır, eğer çözüm bulunmazsa ki çözüm de bu kapitalist sistemde zor.

• Şunu bilmeliyiz ki; her küresel ısınma içerisinde soğuk dönemler ve aşırı hava olayları barındırır. İnanıyorum ki önümüzdeki kış bunun etkisini göreceğiz.

İlk sene stratosferik ısınma Şubat'ın 15'inde oldu. 25 Şubat'ta Avrupa'ya kaçan soğuklar muhteşemdi.

Bu sene stratosferik ısınma rekor kırdı ama Kaplin gerçekleşmedi.

Önümüzdeki sene bu hikâyeyi tamamlayacağız. Stratosfer yine sert darbeler alacaktır. Ben de video anlatım ile karşınızda olmaya çalışacağım.

• Şunu bilmeliyiz ki; her küresel ısınma içerisinde soğuk dönemler ve aşırı hava olayları barındırır. İnanıyorum ki önümüzdeki kış bunun etkisini göreceğiz.

HavaForum Sevdalısı hocam işte buda büyük risk aşırı hava olayları sıcak da olabilir soğukta bitarafda denizler donarken bitarafta çiçekler bile açabilir.

Bunu işallah seneyesizin emeklerinizle ve sevginizle yaptınız videolarla beraber göreceğiz.

• Cevizlibag hocam doğanın kendini tamir etmesi pekde yumuşak bişe değil doğa öyle yada böyle sertçe yolunu bulur dağa önce bulduğu gibi.

Trias,Permiyen,Geç Devonyen,Ordovisyen gibi.İşallah öyle olmaz aksi takdirde ya doğa bizi yok edecek yada biz doğadan kaçıcaz.