11-13 Aralık Gıdım Gıdım Sistemi ( İstanbul Örtü Alır mı?)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o ayrı birşeyde 500 hpa önemli bir veri, 850 hpa da -10 -12 leri görürsünüz ama 500 hpa nız iyi değilse istediğinizi yapın doğru düzgün yağış olmaz. Bunuda göz önünde bulundurmak lazım

Evet geçen senelerde örneğini yaşamıştık hatta. 850hpa'sı yeterli olup, 500hpa'sı berbat bir sistem vardı.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Cold.EFso hocam ben yıllardır model takip ederim. Her model çıktısında istanbula bakar ve bu çıktının istanbula mevsimine göre ne getirebileceğini enine boyuna düşünürüm. Bence sizde gayet iyi biliyorsunuz ki bu sistem istanbulda örtü oluşturmayacak ve belki sokak lambalarında kar görücez. Sinerji yapalım ama hayaller kuran insanları boşuna heveslendirmeyelim bence. Birşey kesinleşmeden önce hep en kötü senaryo konuşulmalı ki insanlar boşuna heveslenip sonrasında gereksiz tepkiler vermesinler.

• önemli olan sistem daha gelmeden sistemi bitirmemek ve tadını çıkartmak

O dediğinizi zaten biliyor herkes

Ben sistem hakkında bir şey demedim ki. 21 Aralık ile kıyaslanmaz dedim sadece. Kar yağmaz diye bir şey demedim. Böyle sınırda sistemler tat almaktan daha çok insanı kanser ediyor maalesef.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• Cold.EFso hocam ben yıllardır model takip ederim. Her model çıktısında istanbula bakar ve bu çıktının istanbula mevsimine göre ne getirebileceğini enine boyuna düşünürüm. Bence sizde gayet iyi biliyorsunuz ki bu sistem istanbulda örtü oluşturmayacak ve belki sokak lambalarında kar görücez. Sinerji yapalım ama hayaller kuran insanları boşuna heveslendirmeyelim bence. Birşey kesinleşmeden önce hep en kötü senaryo konuşulmalı ki insanlar boşuna heveslenip sonrasında gereksiz tepkiler vermesinler.

teşekkürler ama ne yapalım mesela

Kar yağma olasılığı var demeyelim mi

Sistemi görmezden mi gelelim

Hiç örtü yazdık mı ki örtü demişsiniz ?

Yazının baş makalesini okuduysanız sorun yok

• Evet sinerji güzel bir şey elbette ama ayağı yere basan yorumlar bence daha da güzel.Yanlış anlaşılmasın lafım Cold.EFso ya değil.Mesela aynı hatayı 28 Şubat 2018'de de yaptık.Yağışla soğuğun çakışmayacağı belliydi esas yağıştan sonra kuru soğuk ve birkaç kar serpintisinden öte bir şey olmadı nitekim.

• Evet sinerji güzel bir şey elbette ama ayağı yere basan yorumlar bence daha da güzel.Yanlış anlaşılmasın lafım Cold.EFso ya değil.Mesela aynı hatayı 28 Şubat 2018'de de yaptık.Yağışla soğuğun çakışmayacağı belliydi esas yağıştan sonra kuru soğuk ve birkaç kar serpintisinden öte bir şey olmadı nitekim.

teşekkür ederim hatırlatmanız için

Şimdi lütfen ayağı yere basmayan bir yorumu alıntılayın ve gerekeni hep beraber yapalım

• 28 Şubat gecesi Marmara'dan gelen dekler sabaha kadar sürmüştü, Kartal sahilde bile gece ince bir örtü oluşturmuştu :) Sinerjiden zarar gelmez takibe devam..

• Bi karar verin millet , ya sistemi görmezden geleceğiz (bazı olasılık konuşulmasını istemeyen yorumlar )

Yada son ana kadar kovalayacağız ( sinerjik kar delileri)

Yada şöyle yapalım

Sistemden umudu olmayanlar bu sayfaya yazmasın lütfen :)

Kimsenin kalbi kırılmasın boş yere

• Daha Bişey Görüldügü yok modellerde 15 inden itibaren modellerde gözlerimize inanamayacagımız görüntüler oluşacak bu sefer geliyor :gun_bandana:

• Efsane kışın gümbür gümbür ayak sesleri duyulmaya başladı:);)rk23_kgigf-123:hfyeni (29)::hfyeni (29)::gun_bandana:(Gıdım gıdım) bir dahaki tarih inşallah ay sonu.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• İstanbul’da ağaçlarda nerdeyse yaprak kalmadı

Bu neyin habercisi acaba

Gerçekten modellerden , ondan bundan bağımsız soruyorum

Bu hafta olağanüstü hızla yapraklar döküldü , hadi gel de doğanın dilini bu sistem ve sonrası için hayra yorma 😀

Uzun yıllara dayalı gözlemim olarak söylüyorum, İstanbul'da büyük yapraklı ağaçlarda tek tük yaprak kalması ya aralığın son haftası içinde gerçekleşir ya da ocağın ilk haftası içinde gerçekleşir...aralığın son haftası gerçekleşirse bu durum, o sene kış nispeten sert geçer.. ocağın ilk haftası içinde gerçekleşirse o kış nispeten ılık geçer...