Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eskiden hava durumuna bakmazdım. Demekki o günler de olsaydı nasıl bir sinoptik olurdu. Kırım mı sibirya mı hiç bilmezdim ama kar yağardı. Demek ki bazı şeyleri fazla kurcalamamam gerek kendi adıma konuşuyorum.

• Ocağın 10una kadar soğuk taraftaymışız sağlam sistem aldık aldık alamazsak 7 şubata kadar boş görünüyormuş.

Kim diyorsa sallıyor inanmayınız. Sosyal medyada bende ara ara denk geliyorum Eps haftalık tahmini ile kışı bitiren troller büyük patlar benden söylemesi. Daha ssw ihtimali belirmedi bi olursa ozaman görürüm ben onları. Ayrıca ssw olmadan bile sağlam sistem alabiliriz neden olmasın 1-2 sistem gelir çoğu kişiyi tatmin eder.

• Eskiden hava durumuna bakmazdım. Demekki o günler de olsaydı nasıl bir sinoptik olurdu. Kırım mı sibirya mı hiç bilmezdim ama kar yağardı. Demek ki bazı şeyleri fazla kurcalamamam gerek kendi adıma konuşuyorum.

O kışlar bitti. Küresel ısınma bitirdi o kışları. Şimdi sineğin kanadından tereyağ çıkarmaya çalışıyoruz. 50 tane olasılık istediğimiz gibi olacak ki kar gelsin. İşimiz çok zor. Allahtan yardım istemek gerek. Bereketini üzerimize versin.

• Bünyamin Sürmeli'de ocak ilk 10 gününde iki soğuk hava dalgası olduğunu belirtti. Daha çok karadeniz ve doğu anadolu imiş. Karadeniz'den kastı iç ve yüksek kesimleri mi orayı bilmiyorum işte 😃

• Bünyamin Sürmeli'de ocak ilk 10 gününde iki soğuk hava dalgası olduğunu belirtti. Daha çok karadeniz ve doğu anadolu imiş. Karadeniz'den kastı iç ve yüksek kesimleri mi orayı bilmiyorum işte 😃

Karadenizden dogru duzgun bahsetmedi bile bence

ilki yüksekler ve 200 300 rakım diğeride sahillere öyle küçük bir örtü yapar geçer en baba ocak sonu gelir

• Ve sonunda doğasına karşı gelmekten vazgeçip, özüne döndü mjo. Olası senaryo önce 8, sonra çember görünüyor. Gfs'ye göre 7'ye tekrar dönebilir bile diyor, 8-7 veya 8-çember-7 denemeleri olmuş Gfs'de. Bence 8-çember-1 olacak.forum.havaforum.com/attachment/126759/

forum.havaforum.com/attachment/126760/

Ben bu görüntülerden pek bir şey anlamıyorum. Meali nedir hocam? 😃

• ilki yüksekler ve 200 300 rakım diğeride sahillere öyle küçük bir örtü yapar geçer en baba ocak sonu gelir

Neye göre konuşuyosun,ben bi yorum yapmıştım geçen gün hala arkasındayım, 3-4 ocak sisteminde bile bazı sahil noktalarında kar yağışı görülebilir, zaten diğer balinayı konuşmuyorum bile, gfs sıcak çıktılarını sunuyo, ecm sistemi gördü ve güçlendiriyo yavaş yavaş iconda gördü. Karamsarlığınızı totem yapıyorsunuz diye algılamak istiyorum.

• Neye göre konuşuyosun,ben bi yorum yapmıştım geçen gün hala arkasındayım, 3-4 ocak sisteminde bile bazı sahil noktalarında kar yağışı görülebilir, zaten diğer balinayı konuşmuyorum bile, gfs sıcak çıktılarını sunuyo, ecm sistemi gördü ve güçlendiriyo yavaş yavaş iconda gördü. Karamsarlığınızı totem yapıyorsunuz diye algılamak istiyorum.

Ben daha çok sahillerde karlakarışık yağmur görülür diye ön görüyorum umarım sizin tahminiz meydana gelir hocam nediyim:) sistem bizde ama o kesin.

• Neye göre konuşuyosun,ben bi yorum yapmıştım geçen gün hala arkasındayım, 3-4 ocak sisteminde bile bazı sahil noktalarında kar yağışı görülebilir, zaten diğer balinayı konuşmuyorum bile, gfs sıcak çıktılarını sunuyo, ecm sistemi gördü ve güçlendiriyo yavaş yavaş iconda gördü. Karamsarlığınızı totem yapıyorsunuz diye algılamak istiyorum.

soğuk şu an yetersiz belki 500hpa soğukluğu iyi olursa dew pointin de durumuna göre grapuel yağışları olabilir seyirlik ama 200, 300 üstü kar alır hatta bana kalırsa min 400 bile olabilir şimdilik. Modellerin ortası yok yani perşmebe netleşir