İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hacam gelirde kky kar çok sınırda kalır burası istan bul öğrenemediniz daha İstanbul'a genelde Şubat'ta çok kar yağdığını hatta son seneler o da olmuyor kürsesel ısınmadan dolayı ılıkçı falan değilim sadece son seeneler gördüğüm baba sistemlerin hep küşa dönüp kky ve karın sınırda kaldığından bahsetmek istedim örnek geçen kış çok oldu böyle bir şey değil inciniyorsunuz sonra ona üzülüyorum relax olun biraz gelen gelecektir elbet ama 10 gün öncesinden değil zamanında sevinin demek istiyorum sadece

6 ocak 2017 hatırlatırım dostum sende kestiremezsin ne zaman geleceğini. Hatta kimse bilemez burada sadece verilere dayanarak yorum yapılıyor ama sen direkt şubat diyorsun yanlış

• Hacam gelirde kky kar çok sınırda kalır burası istan bul öğrenemediniz daha İstanbul'a genelde Şubat'ta çok kar yağdığını hatta son seneler o da olmuyor kürsesel ısınmadan dolayı ılıkçı falan değilim sadece son seeneler gördüğüm baba sistemlerin hep küşa dönüp kky ve karın sınırda kaldığından bahsetmek istedim örnek geçen kış çok oldu böyle bir şey değil inciniyorsunuz sonra ona üzülüyorum relax olun biraz gelen gelecektir elbet ama 10 gün öncesinden değil zamanında sevinin demek istiyorum sadece

Ocak ve şubat güzel 2 sistem aldık mart ve nisanda bile kar yağdı ama ?

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Hacam gelirde kky kar çok sınırda kalır burası istan bul öğrenemediniz daha İstanbul'a genelde Şubat'ta çok kar yağdığını hatta son seneler o da olmuyor kürsesel ısınmadan dolayı ılıkçı falan değilim sadece son seeneler gördüğüm baba sistemlerin hep küşa dönüp kky ve karın sınırda kaldığından bahsetmek istedim örnek geçen kış çok oldu böyle bir şey değil inciniyorsunuz sonra ona üzülüyorum relax olun biraz gelen gelecektir elbet ama 10 gün öncesinden değil zamanında sevinin demek istiyorum sad

Zaten demek istediğim onlar değil , model o zaman muhteşem bir çıktı verdi ve sevindik sonuçta boşu boşuna vermiyor herkes biliyor uzun vade olduğunu ama sonuç olarak iyi çıkınca mutlu olup heyecanlanırız ,kötü çıkınca diğer güncelleme ile düzelmesini umarız bu böyledir bence . Yani komiklik filan göremiyorum bundan sonra sevinmeyelim o zaman 96h dan sonra çıkan şeylere hatta kapatalım bakmayalım

• Yukarılarda kararsız bir kütle var bakalım modeller güncellendikçe daha rasyonel bir durum çıkacak. Zaman aralığı uzun ama umarım yılbaşı gelmeden İstanbul kar görür… Eskilerin dediği gibi kar yağsada mikrop (Covid19) kırılsa…

İstanbul'a surekli ortulu kar yagiyor. Son yillarda sahillerde fazla kar birikmedi sadece. 2018,2019 hatta 2020'de bile cok az da olsa ortu gordu İstanbul'un cogu yeri. Gecen sene de sahuller 5-10 cm arasi gordu. Sadece son yillarda saglam birikim olmadi sahillerde ama 2017'de yarim metrelik kar gorduk. Bu sehir bol bol kar alan bi sehir yani. 2012'de 28 gun karli gecmisti hatta. Bahsettigin gibi bir durum yok. İzmir'den bahsediyor gibi bahsetmissin.