İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok katılmıyorum hocam hemen hemen aynı sayılır.Ankara 400-410 kg. Afyonkarahisar 440-450 kg yağış alıyor yıllık.Ama bir Uşak ve Kütahya derseniz evet onlara göre sıkıntı yaşıyoruz.İnşaAllah hocam bol bol yağış alırız uzun süre oldu.Bugün ilaç gibi geldi.Darısı güzel Ankaramıza inşaAllah.

Uşak-Kütahya-Eskişehir-Afyon dörtgeni arasında yağış var merkezlerde yok.İlginç bir radar görüntüsü.Yer yer kuvvetli yağışlar devam edecek herhangi bir olumsuzluk beklemiyoruz.

Bu durum son 10 yıldan beri var aslında hocam...Özellikle kış aylarında yağış konusunda İç Ege genellikle daha sanslı oluyor Orta ve Batı Anadolu'ya göre.Neyse her ilimiz bol yağış alır inşallah su konusu çok sıkıntı gerçekten İnşallah ülkemiz için de sorun olmaz bu durum..Hayırlı akşamlar iyi forumlar:)

• Bu durum son 10 yıldan beri var aslında hocam...Özellikle kış aylarında yağış konusunda İç Ege genellikle daha sanslı oluyor Orta ve Batı Anadolu'ya göre.Neyse her ilimiz bol yağış alır inşallah su konusu çok sıkıntı gerçekten İnşallah ülkemiz için de sorun olmaz bu durum..Hayırlı akşamlar iyi forumlar :)

2015'ten sonra bir değişim oldu.2016-17-18 kışları Afyon'da da kurak geçti ama son 2 senedir kış yağışları toparladı.İç egenin Akdeniz nemine daha yakın olması bir avantaj kış yağışları açısından.İnşaAllah hocam.Size de hayırlı akşamlar.İyi forumlar.:)

• Afyon gene yağış kaçırıyor.İstasyon 0 kg diyor.Çarşı Uydukent aldı herhalde.erkmen afium tarafları çok güzel yağış alıyor.Mgm'yi tebrik ediyorum böyle saçma sapan bir konuma istasyon kurduklarıniçin her yerden yağış kaçırıyor.Afyon istasyonun konumu yüzünden en az senelik 40 kg yağış kaybediyor ben böyle uğursuz gudubet bir yer görmedim hayatımda.Yıllardan beni bıktırdı.Yılların birikmişliği var bezdirdi 1-2 km ile kaç defa tonlarca yağış kaçırdı.

• Afyon gene yağış kaçırıyor.İstasyon 0 kg diyor.Çarşı Uydukent aldı herhalde.erkmen afium tarafları çok güzel yağış alıyor.Mgm'yi tebrik ediyorum böyle saçma sapan bir konuma istasyon kurduklarıniçin her yerden yağış kaçırıyor.Afyon istasyonun konumu yüzünden en az senelik 40 kg yağış kaybediyor ben böyle uğursuz gudubet bir yer görmedim hayatımda.Yıllardan beni bıktırdı.Yılların birikmişliği var bezdirdi 1-2 km ile kaç defa tonlarca yağış kaçırdı.

Maalesef istasyon doğru ölçüyor çok az yağdı.Çok kötü boşluğa denk geldi merkez.4 5 KG lik yağışı kaçırdık

• Rahat 3 saattir uydukent tarafında kuvvetli sağanak devam ediyor

Erkmen Çakırköy afium arası baya iyi aldı.Uydukent oralar kadar olmasa evet iyi aldı.İstasyon maalesef sıkıntılı konumda.Son 3 senedir daha da fazla kaçırmaya başladı.Ben Lisedeyken hatırlıyorum böyle olmuyordu olsa bile başka zaman istasyon alıyordu.Son senelerde her zaman izleyen taraf oluyor.Yağış 10 km doğulu vursaydı 15 i geçmişti o rakamlar şu an erkmen tarafında ölçülüyordur.Uydukent için Üniversite istasyonu fikir verebilir orası 11,5 kg.

• Erkmen Çakırköy afium arası baya iyi aldı.Uydukent oralar kadar olmasa evet iyi aldı.İstasyon maalesef sıkıntılı konumda.Son 3 senedir daha da fazla kaçırmaya başladı.Ben Lisedeyken hatırlıyorum böyle olmuyordu olsa bile başka zaman istasyon alıyordu.Son senelerde her zaman izleyen taraf oluyor.Yağış 10 km doğulu vursaydı 15 i geçmişti o rakamlar şu an erkmen tarafında ölçülüyordur.Uydukent için Üniversite istasyonu fikir verebilir orası 11,5 kg.

Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

• Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

Uydukent kadar yağmadı ama saat 6'dan sonra orayıda genelde iyi kütleler vurdu.Hata varsa sabah düzeltilir.Ama Uydukent 10 kg fark atmıştır hocam.

Yağıştan dolayı sıcaklık 7.9'a indi hızlı düşüyor sebebi yağış ona rağmen çok az yükseliyor muhtemelen arıza var.

• Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

Dazkiri dinar cobanlar falan 22 kg almisken burda daha yeni baslamisti.Max 2 3 mm az olcmustur.Ama suan guzel yagiyor.

Edit:Nazar degirdim 3 guncellemedir kuvvetli yagisi saymiyor istasyon.Suan 10 mm falan olduk buyuk ihtimalle

3 Mal editiert, zuletzt von Lion03 ()