İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu sisteme favori şehrim Kütahya'dır.Afyon'da favorim Emirdağ.

İnşaAllah hepimizin sonunda güldüğübir sistem olur.Uzun vadede hareketlilik var takipteyiz.;);):)

Hocam yağışlar ve sistem İç Ege'ye döndü son durumda Gfs de Ecwmf de fena yağıs vermiyor sizlere,biz ise sınırdayız biraz bakalım İnşallah güzel kar yağışları alabilir iki taraf da:P

• Hocam yağışlar ve sistem İç Ege'ye döndü son durumda Gfs de Ecwmf de fena yağıs vermiyor sizlere,biz ise sınırdayız biraz bakalım İnşallah güzel kar yağışları alabilir iki taraf da:P

ayin 4 ündeki sistemi mi kastediyorsunuz?

Eğer oysa bende iç bölgeler adına daha düzelecek inancındayım

• Hocam yağışlar ve sistem İç Ege'ye döndü son durumda Gfs de Ecwmf de fena yağıs vermiyor sizlere,biz ise sınırdayız biraz bakalım İnşallah güzel kar yağışları alabilir iki taraf da:P

Bizim buraların sağı solu belli olmaz diken üstündeyiz.^^

• Konumum sabah 1 dereceye kadar düşmüş, bu kadarını beklemiyordum 😊 Geceleri mgm tahminine göre 3 derece kadar düşük gidiyor, sabaha karşı zamanlarda yağış olursa sürpriz olur mu acaba 😊 Az yukarıda ise bazı yerlerde arabalar buz tutmuş 😊 Kış tahminime göre ise Denizli merkez için Aralık'ta yüksek kesimler hariç çok beklentim yok; ama Ocak'ta 1 ya da 2 defa kar görülebilir, Şubat ve Mart'ın ise daha güzel şeylere gebe olduğunu düşünüyorum kar anlamında 😊 Tahmindir, tutar ya da tutmaz bilmiyorum, takdir Allah'tan 😊

Hadi inşallah bu sene dolu dolu kar bekliyoruz Denizli’ye Allah’ın izniyle geçen sene pek doyamadık... Varmıdır Denizli için yorumu olan başka 🥶❄️

• MGM wrf sine ve Ecmwf ye göre Kutahyaya sağlam kar yağışı ggeliyor.Sicaklik sıkıntısı olmazsa güzel örtü olusur ama ben sıcaklıktan dolayı 3 4 cm den fazla oluşacağını düşünmüyorum.Gfs ve ecmwf senaryolarının bazıları ise çok farklı şeyler söylüyor.Bu sistemi yaşayarak ogrencez sanırım.

• mgm son güncellemede yoğun kar yağışlı alani genişletti kütahya ve afyonun kuzeyini yoğun kar yağışlı haritanın içine almış ayrıca afyona direk kar ikonu koymuş. Uşak karla karışık diyor bakalım yarın sürprizlere gebe.

• mgm son güncellemede yoğun kar yağışlı alani genişletti kütahya ve afyonun kuzeyini yoğun kar yağışlı haritanın içine almış ayrıca afyona direk kar ikonu koymuş. Uşak karla karışık diyor bakalım yarın sürprizlere gebe.

Şuan en şanslı kütahya gözüküyor ikinci afyonkarasihar hadi bakalım inşallah güzel kar alırız

• bence fazla gaza geliyor herkes ,

yarınki yağışlar çok kar birikimi yapacak gibi görünmüyor maalesef

tekrarlıyorum çok gaza gelmeyin , getirmeyin

kayda değer bir şeyler beklenseydi efsane semih hocamız yazardı ...

Zaten bizde ahım şahım bişey beklemiyoruz gaza geldiğimiz de yok bu senenin ilk karı olduğu için az heyecanlıyız hepsi bu. Görücez bakıcaz mevlam neylerse güzel eyler.

Mantığınız yanlış ama beklentiniz doğru yarınki yağışlar güzel seyirlik olur belki biraz da örtü olur.Kucuk şehirler için yazan olmuyor yazarlardan.En basitinden 2 gün önce kuzeydoğu anadoluda yoğun kar yağışı oldu ben herhangi bir yazı görmedim.

Gaza gelen veya gaza getirmelik bir durum yok ortada mgm nin verilerini yazdık. Mgm kütahya çevresine ısrarla yoğun kar yazıyor onu belirtiyoruz. Gaza gelmeme durumu denizli içinse evet siz gaza gelmeyebilirsiniz. yağış çabuk kesecek ülkenin batı ve orta kesimlerinde.

• Kütahya en şanslı yer.Afyon ya hero ya mero ama sıcaklık örtü için sıkıntı olacağa benziyor.Sistem anında soğuma nasıl olacak onu merek ediyorum.Kütahya adına handikap yağışın kuvvetli olduğu zamanlar günün en sıcak olduğu öğle saatleri örtü konusu büyük bir muamma 3-4 cm de olabilir 15 cm de.Uşak havada da olsa kar alacağını düşünüyorum.Denizli için beklentimiz yok ama 800-900 metre üstü yerlerde kar bekliyorum akşamüstü ve akşam saatlerinde.Isparta Burdur'da akşam saatlerinde asıl yağış gece yarısına doğru tutmasada hafif kar geçişleri bekliyorum.Tahmin bizden Takdir Mevladan.Bakalım Mevlam neyler ne eylerse güzel eyler.

Bu arada şunu söyleyebilirim ilk sistemler sancılı geçer genelde.O yüzden beklentiyi çok yüksek tutmayın derim.

Dipnot:Afyon'un İhsaniye-Bayat-Emirdağ çevrelerinde de hatrı sayılır derecede kar bekliyorum.