İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

• Uydukenti kırmızıya yakın kütleler vurdu. Çok iyi yağış aldık

Uydukent bu mevsimde favori yerim.-Uydukentle beraber Erkmen ve Özdilek çevreleri oraj mevsiminde güzel yağış alıyor.Kocatepe Mah. merkez istasyonu 7.49 mm. yağış aldı orayı turuncu vurdu.

• Merhabalar 16-21 arası ailemle Kaş-Fethiye arası tatil yapcaz.

Bu tarihlerdeki son durumlar nedir tatile engel bı yağış veya bizi zor durumda bırakacak bı hava olayı ongoruyormusunuz?

Vade uzun hocam Haftsaonu daha net konuşuruz.Yağış ihtimali mevcut ama kıyı kesimler bu mevsimde pek yağış almaz.

• Turkiyedeki en kalitesiz istasyon afyon merkez istasyonu olabilir.Her kuvvetli yağış da donuyor,yağış kesildikten sonra 20 25 kg olan yağışı 2 kg olarak gösteriyor

Aynen öyle radara göre 18 dk turuncu 6 dakika kırmızı kütle 6 dakika sarı kütle vurdu.İstasyon takılı kaldı hiç yağış hesaplanmadı.Sonra yağış hesaplanmaya başladı ama vuran kütlelere göre çok az hesaplandı.Az önce bölge müdürlüğüne mesaj attım bakalım umarım kaale alırlar.

• Afyon'da şiddetli oraj var yarım saattir,keşke yağış miktarını öğrenebilseydik

Bize göre baya az yağış alan akü istasyonu 27 diyorsa biz en az 40 olduk bence.Butun köylerin bile istasyonu bozulmuyor bizim merkez istasyonu yağmur damlası görünce bozuluyor çok garip

• Afyon merkez istasyonunu üniversite istasyonuna göre daha kuvvetli yağış vurdu.Şu anda hala turuncu vuruyor.50 kg'yi geçmiştir rahat.Hala devam ediyor.Tarihi yağış alıyoruz.Şehirde yollarda trafik durmuş.Sel götürüyormuş ortalığı.

• Bölge müdürlüğüne gene yazdım.İstasyonla alakalı arızanın giderilmesini ve bugün düşen rakamın doğru şekilde hesaplanması konusunda ricada bulundum.İnşaAllah kaale alırlar.

• MaşaAllah çok sağlam yağıyor.

Sinanpaşa istasyonu son 2 günde.91 kg yağış aldı ve halen yağış var o bölgede ama bugün Afyon şehir merkezi en çok yağış alan yer olmuştur.