İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar


 • Afyon gene yağış kaçırıyor.İstasyon 0 kg diyor.Çarşı Uydukent aldı herhalde.erkmen afium tarafları çok güzel yağış alıyor.Mgm'yi tebrik ediyorum böyle saçma sapan bir konuma istasyon kurduklarıniçin her yerden yağış kaçırıyor.Afyon istasyonun konumu yüzünden en az senelik 40 kg yağış kaybediyor ben böyle uğursuz gudubet bir yer görmedim hayatımda.Yıllardan beni bıktırdı.Yılların birikmişliği var bezdirdi 1-2 km ile kaç defa tonlarca yağış kaçırdı.

  Maalesef istasyon doğru ölçüyor çok az yağdı.Çok kötü boşluğa denk geldi merkez.4 5 KG lik yağışı kaçırdık

 • Rahat 3 saattir uydukent tarafında kuvvetli sağanak devam ediyor

  Erkmen Çakırköy afium arası baya iyi aldı.Uydukent oralar kadar olmasa evet iyi aldı.İstasyon maalesef sıkıntılı konumda.Son 3 senedir daha da fazla kaçırmaya başladı.Ben Lisedeyken hatırlıyorum böyle olmuyordu olsa bile başka zaman istasyon alıyordu.Son senelerde her zaman izleyen taraf oluyor.Yağış 10 km doğulu vursaydı 15 i geçmişti o rakamlar şu an erkmen tarafında ölçülüyordur.Uydukent için Üniversite istasyonu fikir verebilir orası 11,5 kg.

 • Erkmen Çakırköy afium arası baya iyi aldı.Uydukent oralar kadar olmasa evet iyi aldı.İstasyon maalesef sıkıntılı konumda.Son 3 senedir daha da fazla kaçırmaya başladı.Ben Lisedeyken hatırlıyorum böyle olmuyordu olsa bile başka zaman istasyon alıyordu.Son senelerde her zaman izleyen taraf oluyor.Yağış 10 km doğulu vursaydı 15 i geçmişti o rakamlar şu an erkmen tarafında ölçülüyordur.Uydukent için Üniversite istasyonu fikir verebilir orası 11,5 kg.

  Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

 • Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

  Uydukent kadar yağmadı ama saat 6'dan sonra orayıda genelde iyi kütleler vurdu.Hata varsa sabah düzeltilir.Ama Uydukent 10 kg fark atmıştır hocam.


  Yağıştan dolayı sıcaklık 7.9'a indi hızlı düşüyor sebebi yağış ona rağmen çok az yükseliyor muhtemelen arıza var.

 • Afyon bölge istasyonunu es geçiyor olamaz bu kadar yağış. Ölçülen değer çok az. Hata var sanırım.Yağış hala sağanak şeklinde devam ediyor 5 saati devirdi aralıksız.

  Dazkiri dinar cobanlar falan 22 kg almisken burda daha yeni baslamisti.Max 2 3 mm az olcmustur.Ama suan guzel yagiyor.

  Edit:Nazar degirdim 3 guncellemedir kuvvetli yagisi saymiyor istasyon.Suan 10 mm falan olduk buyuk ihtimalle