İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çivril 5 , uşak 5.3 derece şuan . Denizli 5.4 de . Soğukluğu hapsetmis bulunuyor . Ama üst seviyede şuan sanırım +0.2 mevcut . Yağış olsa dahi ben kar olarak düşeceğini sanmıyorum , yer seviyesini 2 dereceye kadar indireceğini de asla düşünmüyorum . Zaten ihtimal dahilinde verdiğim %10 . Şuan %1 e kadar düştü . Kar beklemek şu dakikadan itibaren biraz abest kaçacak 😬

• Çivril 5 , uşak 5.3 derece şuan . Denizli 5.4 de . Soğukluğu hapsetmis bulunuyor . Ama üst seviyede şuan sanırım +0.2 mevcut . Yağış olsa dahi ben kar olarak düşeceğini sanmıyorum , yer seviyesini 2 dereceye kadar indireceğini de asla düşünmüyorum . Zaten ihtimal dahilinde verdiğim %10 . Şuan %1 e kadar düştü . Kar beklemek şu dakikadan itibaren biraz abest kaçacak 😬

Hocam bu denizli için ab nerde doğup nereye hareket etmeli ve ab neye göre oluşuyor tamamen şans işi mi bu

teşekkürler hocam

• Soğuk hava akımına bağlı , yani şöyle 500 soğuğu ülkemize nereden giriş yaparsa alçak basınç orda oluşur . Buna tepki ab de denilenebilir . Bizim şehrimiz için en iyisi . Muğla girit civarında oluşup 1005 ila 985 arası olmalı ordan Isparta Afyon doğusu daha sonrada Orta Karadeniz rotası izlemesi gerekir .

• 2 3 Ocak sistemi bayağı etkili gelebilir arkadaşlar. Çünkü gfs sistemi çok batılı verdi. Ecmw ise sistemi Antalya ile Kıbrıs arasında oluşan AB verdi. Bundan dolayı sistem ikisinin arasında bir yerde oluşursa güzel Yağış ile ortaya hiç beklenmedik bir kar yağışı çıkabilir bu sistemde soğuk girişi daha iyi inşallah Perşembe günü güzel şeyler olur

İyiki varsın kardeşim, senin gibi bilgili bir arkadaşın olması Denizli için bir şans, İnşallah günün birinde adam akıllı bir sistem gelirde bilgilerinden tam olarak yararlanırız.

• 2 3 Ocak sistemi bayağı etkili gelebilir arkadaşlar. Çünkü gfs sistemi çok batılı verdi. Ecmw ise sistemi Antalya ile Kıbrıs arasında oluşan AB verdi. Bundan dolayı sistem ikisinin arasında bir yerde oluşursa güzel Yağış ile ortaya hiç beklenmedik bir kar yağışı çıkabilir bu sistemde soğuk girişi daha iyi inşallah Perşembe günü güzel şeyler olur

abi storm chaser hocamız büyük konuşmuş 2-3 ocak sistemi için kıyı şeridi dahil gökgürültülü kar demiş 2-3 derecede ben tecrübeye inanıyorum bence hocamızın dediği olacak

• abi storm chaser hocamız büyük konuşmuş 2-3 ocak sistemi için kıyı şeridi dahil gökgürültülü kar demiş 2-3 derecede ben tecrübeye inanıyorum bence hocamızın dediği olacak

Kendisinin yorumuna bakmadım. Ancak bu işin işinde forumda olmasak da uzun zamandır varız. Sadece benim öngörüm bu. Çok yüksek beklenti olmasın ancak bende son 1 gün kala o sistemin mükemmel derecede değişeceğini düşünüyorum.

• Kendisinin yorumuna bakmadım. Ancak bu işin işinde forumda olmasak da uzun zamandır varız. Sadece benim öngörüm bu. Çok yüksek beklenti olmasın ancak bende son 1 gün kala o sistemin mükemmel derecede değişeceğini düşünüyorum.

inşallah diyelim takibe devam