GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Aralık 2018)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eline koluna sağlık kardeşim , renk'taşım benim :)

Allah rahatlık versin

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• modeller de, diyagramlar da gayet iyi ancak ben her ikisininde daha da iyi olacağını düşünüyorum. Hocamızın dediği gibi azorda bir saçmalık mevcut. zaman ilerledikçe soğuklar daha güçlü olacaktır

• Azor yok ortada. Yukarı tırmandı mı mavileri aşağıya atar.

Hocam evet ama, cok guneyli hareket eden jetler 500un asagina inmesine engel olmaz mi ? Eger jetler biraz daha kuzeyli olsa 500 asagi iner akdenizde calisir diye dusunuyorum. Bence arastirilmali

• 192lik diyagrama bakacak olursak gfs ana çıktısının 26sından sonra gereğinden fazla yükselişini görüyorsunuz yani bu çıktının üstünden çok sular akar diyor gfs beyciğimiz hala tam oturmuş değil detaylar değişime açık takibe devamm

• Mavilere çok gerek yok sbirya sistemi bu zaten diyagramlar da bunun farkında herkes arkasına yaslansın gece modeli yer seviyesine bakın donun :) Ocak ayı tablosu çok fena duruyor şuan :) bir sözüm vardı size 15 gün aşırı sopuk ve kar ile bocalayabiliriz diye onu bu gece % 60 oranına çıkarıyorum

• Konu içinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.HF Üyeliğin tüm aşamalarına konuda yazma kısıtlaması getirilmiş olup HF Gold üyeliğinden itibaren üyeye yazma hakkı tanınmıştır.HF Gold ve üstü üyeliklere sahip olup benzer davranışlara devam eden üyeler olur ise bu üyelerimiz için de aynı yaptırımlar uygulanacaktır.Bu süreçte çok müsamaha gösterildi ama iyi niyetimiz çok suistimal edildi.Yapmayın dedikçe benzer problemler gelişti ve durum bu hale geldi.Bir diğer konu ise kısıtlama koyduğumuz HF Üyeliklerde herhangi bir problemi olmayan üyelerinde ister istemez bu kısıtlamanın içine girmiş olması geliyor.Bu tip durumlarda olan üyelerden herhangi bir talebi olan var ise bana özel mesaj yoluyla ulaşabilir düşüncelerini dile getirebilir.Yönetim kadrosu harici tüm bölge sorumlusu arkadaşlarımızında konuya yazma yetkisi vardır.Böylelikle her bölgeden bir temsilci kendi yerini temsil etmiş olacak.Temsilcisi olmayan Orta Karadeniz,Doğu Karadeniz,Ege ve Batı Akdeniz bölümlerine bölge sorumlusu seçimi bu akşama kadar tamamlanacak olup o arkadaşlarımıza da benzer yetki verilecektir.

Verilen yetkiyi kötüye kullanan,sırf yazabilmek için marketten üyelik alıp aynı davranışlara devam eden üyelerin yetkileri de ayrı ayrı alınacaktır.Son dönemde paylaşımlarda ön planda olan Bjk123  SnoW_ ve Endless nickli üyeler eğer benzer paylaşımlara devam etmek istiyorlarsa bu üyelerimize de verilen HF Gold üyelikleri aynı şekilde kalacaktır.Bundan sonraki süreçte her güncellemeyi paylaşmaya özen gösterilecek olup konu güncel tutulmaya çalışılacaktır.Son zamanlarda yaptıkları paylaşım yoğunluklarına göre Bjk123 Gfs Gece güncellemesi, SnoW_ Gfs Akşam güncellemesi, Endless Gfs sabah güncellemesi, Enes Güleç(17) Ecmwf Akşam güncellemesi şeklinde devam edecektir.Aynı arkadaşlardan ricam eğer yapabiliyorlar ise Gfs P güncellemerini de paylaşmaya çalışmaları.Gece Gfs P güncellemesi zaruri değildir saat çok geç olacağı için başka uygun bir üyede paylaşabilir.

Ecmwf sabah ve Gfs öğle güncellemeleri için istekli üyemiz var ise bana özel mesaj yoluyla bildirebilir.Eğer herhangi bir istek olmaz ise ben elimden geldiğince paylaşımda bulunmaya çalışacacağım.Yeni sürecin tekrardan sitemize ve bu konuya hayırlı olmasını dilerim.

• Samet GFS sayfasına çok yazmam ama tamamen mahrum kalmamak için HF Gold aldım uygulama güzel olmuş :thumbup: Yalnız ben HF Üye iken yazamıyordum ama bazı arkadaşlar yazabiliyor hala.