Genel Aralık Ayı Görünümü

• burak hocam.merhabalar öncelıkle.evet soğuk bır döneme gireceğiz.bu artık kesin qmq bütün tahmincilerin beklediği biraz daha farklı gibiydi danki.kıyılar için kar yagısı olarak söylüyorum.zaten iç kesılerın kar için cok fazla soguk gırısıne ıhtıyacı olmuyor.yani demek istedıgım sıbırya ya da yer sevıyesı soukları cok ıyı gozukuyordu.hatta 850 de -4 bıle kıyılar ıcın yeter dıyebiliyorduk.sıze gore basın yerlerının konumumu bu durumda çok etklılı oldu.saygılar.

• burak hocam.merhabalar öncelıkle.evet soğuk bır döneme gireceğiz.bu artık kesin qmq bütün tahmincilerin beklediği biraz daha farklı gibiydi danki.kıyılar için kar yagısı olarak söylüyorum.zaten iç kesılerın kar için cok fazla soguk gırısıne ıhtıyacı olmuyor.yani demek istedıgım sıbırya ya da yer sevıyesı soukları cok ıyı gozukuyordu.hatta 850 de -4 bıle kıyılar ıcın yeter dıyebiliyorduk.sıze gore basın yerlerının konumumu bu durumda çok etklılı oldu.saygılar.

Esasında güçlü salınımı ocak ayında bekliyorduk.Bakıldığında 7 aralıkta tahmni yapmışız 10-15 günlük soğuk konusunda başarılı bir tahmin yaptığımızı görüyorum.Yağış konusunu bilmek son günlere bağlıdır esasında önce salınım tahmini ardından yağış tahminine bakılır.Evrt soğuk kısmında salınım olacak oldukça da etkili olacak ancak yağış kısmında şanssızlığımız yükseğin biraz daha bize yakın olması oldu.Ancak ocak ilk haftası sonlarına doğru yine ciddi salınım olabilir onu takip ediyorum bu sene sürekli bir spğuk havamız olacak yani işimiz daha kolay mesele uygun şartları yağışla beraber yakalamak olacak.

• Burak abi EPS inatla çok güzel çıktılar veriyor gerçekleşme ihtimali var mı? Çok hoş veriyor bizi hipnoz ediyor :D

Eps güzel ancak sinoptik biraz ara vermeli .Bazen atmosfer dinlenmesi lazım der Efsane-Semih ben de katılıyorum biraz gücünü toplaması lazım evet ortalama sıcaklıklar düşük ancak kıyılar için yetmez.Ha bu arada anadolu köy yolları 1-1.5 ay kapalı kalabilir ilerde