Türkiye'de Kasırga İhtimali: "Kırbaç"

 • Bu medicine’nin(bazıları medicane bazıları medicine yazıyor) tanımında saatte en fazla 60-70km hızla estiğini söylerken forumda 100-120km hızda eser gibisine yorumlar okuyorum.arkadaşlar neye göre bu düşünceleriniz? Ayrıca Semih hocanın dediği gibi karaya geçince etkisini yitireceğini ama iyi yağış bırakacağı söyledi. Böyle bir durumda felaket senaryoları yazmak doğrumu ?


  **amacım tartışma değil, yalnızca sorudur. Yanlış anlaşılmasın

 • Fırtına gücünü denizden alıyor ve cat 1 cat 2... diye kategorize ediliyor Mutu hocam.Tabiki karaya çıktığında da hızı düşüyor.Yani gördüğünüz değerlerin hepsi tahmin olduğu için yanlış~doğru diyemeyiz...

 • Fırtına gücünü denizden alıyor ve cat 1 cat 2... diye kategorize ediliyor Mutu hocam.Tabiki karaya çıktığında da hızı düşüyor.Yani gördüğünüz değerlerin hepsi tahmin olduğu için yanlış~doğru diyemeyiz...

  valla hocam herkes heyecanlı ve Farklı yorumlar içerisinde.kimileri gelmesini istemezken ( ki can ve mal kaybı yaşanacaksa gelmesin) kimimiz ise içten içe bu atmosferik hava olayını gözlemlemek istiyor:)) bakalım neler olacak

 • Denizlerimiz çok sıcak o gelebilecek olan kasirga güç toplar karaya geldiği zaman güç kaybeder fakat etkisini gösterir karada 100-105 km hızla eser yani Egede önemli bir kasirga beklentim yoktur bu arada denizlerimiz aşırı ısındı o yüzden de kasirga arttı yani kasirganinbize kadar gelmesi şaşırtıcı gerçekten ..

 • Wrf-Nmm 0.1 Yüksek çözünürlüklü modelin öğlen çıktısı

  izobarlar çöznürlük yüksek olduğundan kaç mb olduğu anlaşılmıyor ancak görebildiğim 980mb var

  60-120 h

  tempresult_gvb0.gif

  Rüzgar

  tempresult_wtv8.gif

 • Hocalarımızın da öngördüğü üzere anladığım kadarıyla, değişime uğramaya açık olmakla beraber, olumsuz durumların da yaşanabileceği ihtimal dahilinde görünüyor..

  Durumları daha net görebilmemiz için biraz daha süreye İhtiyacımız olduğunu belirterek, bu zaman zarfında gücünü, istikametini takip edip değerlendirmemiz ve oluşabilecek etkilerini dile getirmemiz yararımıza olacaktır diye düşünüyorum.

  Süre yaklaştığında istikrarını korumaya devam ederse, ilgili kurumlar önlemleri alma hususunda vatandaşa gereken bilgilendirmeyi yapacaklardır, ondan da şüphem yok.

  Umuyorum etkisini en hafif biçimde hissedeceğimiz şekilde gelir, can ve mal kayıpları yönünden kimsenin zarar görmeyeceği şekilde atlatılır.

 • An itibareyli ege akdenizin bir bolumu ve bati marmarada hayati olumsuz etkileyecek yagjs ve ruzgara sebebiyet verecek.


  Yagisin kilogramini ve ruzgarin kac km ile esecegini suan icin cozemeyiz. rotasi ve derinligi onemli. beklemeye devam.