Türkiye'de Kasırga İhtimali: "Kırbaç"


 • Beklenen Meteorolojik Hadise

  TROPİK FIRTINANIN ETKİSİ AZALMAYA DEVAM EDİYOR.

  Başlama-Bitiş Zamanı

  30.09.2018 12:55 - 01.10.2018 18:00

  Genel Durum

  Orta Akdeniz’de Libya açıklarında oluşan Tropik Fırtına Yunanistan’ın güneyinden Ege Denizi üzerine hareket etmiş ve burada şiddetini azaltarak bir alçak basınç merkezine dönüşmüştür. Alçak basınç merkezi halen Ege Denizi’nin batısında ve Yunanistan’ın doğu kıyılarında şiddetli yağış ve fırtınalarla birlikte etkili olmaya devam etmektedir.

  Sistemin hızı azalmış olup; Ege Denizi üzerindeki kuzeye doğru hareketini yarın akşama kadar devam ettirmesi tahmin ediliyor. Bugün yurdumuzun batı kıyı illerinde (Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir kıyı ilçeleri, Çanakkale, Edirne ve İstanbul’da) meydana gelecek yağışların metrekareye 50-75 kg civarında olması bekleniyor. Yağışların aralıklarla yarın akşam saatlerine kadar devam edeceği ve akşam saatlerinden sonra batı kıyı illerimizi terk etmesi tahmin ediliyor.

  Rüzgârın bugün Güney Ege’de güney ve batı, Kuzey Ege ve Marmara’da kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârın yarın (1 Ekim 2018 Pazartesi) Güney Ege’de etkisini kaybetmesi; bununla birlikte Kuzey Ege ve Marmara’nın batısında, yönünü kuzeydoğudan güneybatıya çevirerek, yarın akşama kadar etkili olması (50-70 km/saat) bekleniyor.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Az önce TGRT haberde kasırga haberi yapıldı. Yunanistan diye geçen haftaki kasırga görüntüleri verildi bol bol. Yok otel yıkıldı yok kuşlar kaçacak yer bulamadı yok insanlar uçtu felan. Türkiye'de habercilik iyice bitmiş bunu bir kez daha gördüm.

 • Aytac

  Closed the thread.