Accuweather Kış Tahmini [Avrupa-Asya-2019/2020]

• DEKlere selam olsun. Kurak felan olmaz dek varsa sorun yok. Tepki AB si de olursa ballı kaymak olur. No panic artı Sibirya da inişe geçebilir. Tablo güzel tabii Avrupa ve Asya tahminlerini kompoze edip detaylar belirlenirse daha net olur. HAYIRLISI OLSUN

Neye dayanarak dek varsa kurak olmaz diyorsun sanki bütün ülke kuzey kıyılarında konuşuyorsunuzda boşa..

• accuweather' ın tahmin falan tutturduğu yok son 4 senede yaptıkları tahminlerin başarı yüzdesi yüzde 40 hele 2016-2017 de çuvalladılar.Özellikle geçen sene çok iyi bir kış bekliyordu ülkemiz adına buna forum da dahil o sene bu sene dendi ama sonuç hüsran bu sene de yağış sıkıntısı çekileçegi konusunda bir mutabakat var.Ben buna katılmıyorum

• EHV1fU7W4AYSLM2.jpeg

Accuweather'ın yaptığı en isabetli tahmin 2011 -2012 sezonuydu.Onun dışında 2016 bütünüyle facia

Ne kadar ışıldayan, parıldayan, tertemiz bir harita :) Bildiğiniz Orta Avrupa ve orasının doğusundaki her yer kara gömülecek tarzında ^^

• Hayırlı olsun ancak dikkatimi çekti Avrupa tahmininde üstümüz sarı renkte ve cold shot maviliği baya uzak ancak asya tahminlerinde ülkemiz ve ülkemizin doğusunda kalan bölgeler yeşil renkte ayrıca cold shot maviliği baya dibimizde.Bence en kötü ülkemizin kuzey sahilleri ve buna bağlı oluşabilecek kıbrıs siklonları ile doğu bölgelerimiz istediğini alır.

• cold shots değil cold waves denmiş

Ben bunu önemserim

Shot daha çok vurkaç sistemlerde kullanılır , soğuk kaçağı imkan buldukça shot (atış) yapar

Wave ise salınım diye de ifade ettiğimiz soğuk hava dalgaları İçin tercih edilir

Yani imkan bulan dar alan kaçağı gibi değil , bildiğin göstere göstere gelen Dalgadır

Waves diyerek soğuk hava dalgalarının ara ara ineceğini belirtmişler

Ayrıca infrequent demeyerek seyrek imasında da bulunmamışlar

Dolayısıyla shot demek yerine Cold waves demesi , seyrek dememesi ve soğuğun haritada tam kuzeyli görünmesi önemli birer yaklaşım

Olumlu bulduğumu tekrar ifade edeyim

• Heavy storm 35 ben bütün ülkeyi kastetmedim ki kalkıp boş konuşuyorsun diyorsun üslubuna dikkat et eleştiri sınırını aşma. Karadeniz soğuksa dek mekanizması çalışır karadeniz ve marmaranın doğusu güzel kar alır nokta. Ben ülke geneli için konuşmuyorum.