Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yılbaşı hakkında lüzumsuz bazı fikirler öne sürülmüş. İslam hoşgörü dinidir. Rabbimiz en merhametli olandır. Onun neyi affedeceğini kimse bilemez, kulu ile arasına da kimse giremez. Herkes bildiği gibi yaşar, kutlayan kutlamayan hepsine saygım sonsuz. Ama bu tartışma burada yapılamaz, çünkü neyin doğru neyin yanlış olduğuna biz karar veremeyiz.

• Kanal İstanbul hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sorum özelikle İstanbullularadır.

(Siyasi amaçla sormuyoum.)

Kanal açılırsa, İstanbulun yağış rejimi değişir, muhtemelen Ömerli Barajı kurur.

Çünkü o bölgeden alışılageldik yağış bantları geçiyor, zaten Terkos Gölü buyüzden var, kanal daha çok yağış bandı çeker, ayrıca havalanına iniş kalkışlarda problem olur, yukardan su kaynağı gören göçmen kuşların ilğisini çekebilir, buda uçaklar için ek tehdit oluşturur.

Hatta beklenen İstanbul depremini bile tekikleyebilir mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bölge heyelan bölgesi, yakınlarında Kumburgaz fayı var.

• Kanal İstanbul hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sorum özelikle İstanbullularadır.

(Siyasi amaçla sormuyoum.)

Yeraltı su kaynaklarına tuz ve deniz suyu karışması durumunda durum pek vahim olur. İşinin ehli bilim insanlarıyla oturulup tartışılması gereken bir durum. Fakat gereklidir veya gereksizdir demek bana düşmez, bunu söyleyecek olanlar bilim insanlarıdır.

• Merhabalar

Son dönemde forumda benim adima olusan hic de haketmedigim tarzda konular yasadim. Kimi mesajla oldu kimide sikayetle. Belki bende de problem vardir. Kimse dört dörtlük degil sonucta ve kimsede burada profesyonel degil hepimiz amatörüz yanlislarimiz elbette olacak. Ancak kimseye yada bir bolgeye karsi art niyetli bir yaklasimim olmadim. Begenirsiniz begenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz o size kalmis ama elimden geldigince foruma katkida bulunmaya calistim. Az cok taniyanlariniz vardir elbette beni. Neyse daha fazla uzatmadan belirtmek istiyorum ki, aldigim karar neticesinde bugunden itibaren forumda sadece izleyici olarak kalacagim. Yorum yapmama karari aldim.

Kalin saglicakla.

• Samet bey geçen yıl güya afet uzmanı bay kereme yönelik eleştiriler yüzünden hakaret içerik olmadığı halde o kadar insanı banladınız. 1 kişi için o kadar üye gitti şimdi haklı olarak bay kereme yanlış yaptığı davranışlardan dolayı ters düştünüz.Hakaret olmadığı sürece herkes eleştiriye açık olacak kim olursa olsun.

• Merhabalar

Son dönemde forumda benim adima olusan hic de haketmedigim tarzda konular yasadim. Kimi mesajla oldu kimide sikayetle. Belki bende de problem vardir. Kimse dört dörtlük degil sonucta ve kimsede burada profesyonel degil hepimiz amatörüz yanlislarimiz elbette olacak. Ancak kimseye yada bir bolgeye karsi art niyetli bir yaklasimim olmadim. Begenirsiniz begenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz o size kalmis ama elimden geldigince foruma katkida bulunmaya calistim. Az cok taniyanlariniz vardir elbette beni. Neyse daha fazla uzatmadan belirtmek istiyorum ki, aldigim karar neticesinde bugunden itibaren forumda sadece izleyici olarak kalacagim. Yorum yapmama karari aldim.

Kalin saglicakla.

Karışmak gibi olmasın ama, sizin yorumlarınızı şahsen büyük bir zevkle okuyan ve çok şey öğrenen biriyim.

Bazı durumlarda ben de sizin gibi düşündüm ama bu forum da netice de bir Türkiye panoroması.

Sokakta olan insanların tam bir kesiti burda da var. Tek farkı tabi bana göre burada gayet iyi bir moderasyon olması.

Bana da ne özel mesajlar geldi. Bilseniz, oturur düşünürsünüz ülkenin insan yapısı hakkında. Ama yapı bu.

Yine bana düşmez ama, değerli bir arkadaşın yorumlarından eksik kalmak istemem şahsen.

Yazın siz, biz sizi biliriz, kem söz sahibine aittir.

Sevgiler, selamlar

• Bir pire için yorgan yakilmaz..meyve veren ağaç elbet taşlanır.seni değerli kılan böyle basit detaylara takılmamak.yalnis bilmiyorsam yaşında olgunluk derecesinde.yorumlsrini severek takip ediyoruz.sen küçük şeyleri takacak adam değilsin.aramizda olmalısın. Chronic53

• Samet bey geçen yıl güya afet uzmanı bay kereme yönelik eleştiriler yüzünden hakaret içerik olmadığı halde o kadar insanı banladınız. 1 kişi için o kadar üye gitti şimdi haklı olarak bay kereme yanlış yaptığı davranışlardan dolayı ters düştünüz.Hakaret olmadığı sürece herkes eleştiriye açık olacak kim olursa olsun.

Anlasilan o kisilerden biri de sizsiniz sorun yok kapı orada o insanlar icin ne dediysem sizin içinde aynısı geçerli. Sizlerde karakter olsa atildiginiz yere gelmezsiniz. Eleştiri ile hakareti ayırmayan kişilerin burada yeri yok. Kimseye bir şey ispat etmeme gerek yok. Her sene aynı tantana insanlara hakaret et sonra ben ne yaptım de.

Adi gecen kisiyi elestirdiler diye kimseyi banladigimizi hatirlamiyorum, aksine her yazar elestriye acik ve kendi bloqlarindan elestirilere cevap veriyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bizim havalar geliyor, insanların çoğunlukla sevmediği, bizim iple çektiğimiz..
    havalar sıcaktı; birşeylere sardık, çoğumuz. mesela ben, terör belasına sardım sanki politika belli değilmiş gibi; kendi kendimi harab ettim, dert sahibi oldum. Vatan derdi güzel dert ama küllensin, soğumaya bıraktım.
    yeni sezonda, yeni umutlar ve aramıza yeni katılan arkadaşlarla güzel ve kıyıların dahil olduğu efsane bir kış mevsimi yaşayabilmek için yerlerimizi aldık, ya nasip.
    konu dışına fazla çıkmadan, birlik beraberlik içerisinde yolumuza devam edelim. küslüklerin olmadığı, hoşgörülü bir sezon olsun, İnşaallah.

• Anlasilan o kisilerden biri de sizsiniz sorun yok kapı orada o insanlar icin ne dediysem sizin içinde aynısı geçerli. Sizlerde karakter olsa atildiginiz yere gelmezsiniz. Eleştiri ile hakareti ayırmayan kişilerin burada yeri yok. Kimseye bir şey ispat etmeme gerek yok. Her sene aynı tantana insanlara hakaret et sonra ben ne yaptım de.

Bak kardeşim efendice yazıyorum siz benim karakterimi sorguluyamassınız. Burası herkesin forumu yıllardım bu işlerin içerisindeyim herkesin emeği geçiyor bu foruma sizlerin daha çok. Kendi malınız olarak görmeyin forumu o bay keremi takan kim geçen yıl herkes el üstünde tutuyodu sallamasyon tahmin denilince üyeler suçlu oldu.

• Bak kardeşim efendice yazıyorum siz benim karakterimi sorguluyamassınız. Burası herkesin forumu yıllardım bu işlerin içerisindeyim herkesin emeği geçiyor bu foruma sizlerin daha çok. Kendi malınız olarak görmeyin forumu o bay keremi takan kim geçen yıl herkes el üstünde tutuyodu sallamasyon tahmin denilince üyeler suçlu oldu.

Durup dururken ortaya o küresel müptezel i çıkaran kim? Ben mi? Tekrar söylüyorum siz veya başkası böyle olanlar alayınız KARAKTERSIZ kişilersiniz. Sen kimsinde benim yaptığım yapacaklarimi sorguluyorsun küstah herif. Bakteri gibisiniz bi bitmediniz ne kepaze insanlarsınız bir baltaya sap olamadınız gelmiş burada küstah küstah ahkam kesiyorsunuz.

• geçen sene küresel uzmanı eleştiren bendim. Her dediğine karşı çıktım hatta ve hatta kopyala yapıştır araya da iki tane süslü kelime serpiştir al sana tahmin dedim. Kimse beni banlamadı. Bu forumda yönetimin emeği çok. Eleştiri yaparsın karşılıklı saygı çerçevesinde tartışırsın ama az bir şey bilip çok şey istersen sonra kullanıcı adını değiştirir ciğerci kedisi gibi izlersin. Kapıdan kovulursun bacadan girmeye çalışırsın. Ayrı bir forum kurmuşsun hala buralarda takılıyorsun. Ne iş diye sorarlar adama?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.