İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vintersaga Hocam şimdi sen yarın için ne düşünüyorsun?

Hocam şu şekilde bir analiz yapmış idim. Yükseklerde bir ihtimal cephe-soğuk çakışabilir diye bahsetmiştim Ama DEK'lerden umudum büyük, gözüm aslında daha çokda onlarda. :) DEK analizide sabah yapmayı düşünüyordum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ustalarıma sorum var, geçen yıllarda art arda dört gün okulları tatil ettiren bir kar yağışı yaşamıştık. O sistemde bile Cevizlibağ'da herhangi bir aksiyon yaşamadık. Şehir donsa bile burada normal yağışın %20'si kadar etkileniyoruz ve her yıl aynısı oluyor. Sebebini açıklayabilecek var mı?

• Ustalarıma sorum var, geçen yıllarda art arda dört gün okulları tatil ettiren bir kar yağışı yaşamıştık. O sistemde bile Cevizlibağ'da herhangi bir aksiyon yaşamadık. Şehir donsa bile burada normal yağışın %20'si kadar etkileniyoruz ve her yıl aynısı oluyor. Sebebini açıklayabilecek var mı?

Genellikle yagis ile olusan sorunlar bunlar cephe yada dek ugramama olasiligi olabiliyor bir cok bolgeye ornek basaksehirde ortalik yikilirken hemen yaninda ki sultangazi ilcesinde tek 1 tane kar tanesi yok .

• eriyen tek şey sizin hayalleriniz sistem daha başlamadı ki bitsin ve ayrıca mgm yarına kar koymamıştı kky koymuştu sıcaklıklar hele bir düşsün bakarız ben hala umutluyum