İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cold.EFso hocam dediğiniz tarihlerde diyagramlarda bir eğilim var bakalım ana senaryo-kontrol 2lisini yanına alabilecek mi? takip takip takip bu aylar bizim aylarımız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Cold.EFso hocam dediğiniz tarihlerde diyagramlarda bir eğilim var bakalım ana senaryo-kontrol 2lisini yanına alabilecek mi? takip takip takip bu aylar bizim aylarımız..

evet hocam , tam bir model savaşları bizi bekliyor , birlikte konuşmuştuk , -13 girmeyecekse -10 , -10 giremiyorsa -7 , yok o da yoksa yağışlı bir -4,5 girsin bu sistem gibi , yeterki hareket olsun aksiyon olsun , bu akşam modeller için önemli

Gerçi Gfs ve ECM diyagramları zaten sinyali yaktı dediğiniz gibi

• evet hocam , tam bir model savaşları bizi bekliyor , birlikte konuşmuştuk , -13 girmeyecekse -10 , -10 giremiyorsa -7 , yok o da yoksa yağışlı bir -4,5 girsin bu sistem gibi , yeterki hareket olsun aksiyon olsun , bu akşam modeller için önemli

Gerçi Gfs ve ECM diyagramları zaten sinyali yaktı dediğiniz gibi

aynen hocam kuru kuruya geçirmekten iyidir en azından yağışı ve biraz soğuğu alırız, ne kadar ortalamayı düşürecek göreceğiz,bu akşma modellerde ipucu görmeliyiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ne güzel çamlıcada evimde kar yağışını izliyordum şimdi dershaneye ümraniyeye geçtim yağmur var harbi sinirim bozuldu çamlıcanın kıymetini şimdi daha iyi anladım:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Sevgili Cold.EFso hocam, düşünceleriniz beni çok mutlu etti, teşekkür ederim. Estafurullah, profesörlük çook zor iş. Biz İstanbullu atmosfer öğrencileri olarak hergün ileriye gitmeye çalışıyoruz, artık MGM istasyonlarının konumuna göre verdiği tepkileri analiz etmeye çalışıyorum, her sistem kendi içinde yeni bir sürpriz, yeni bir heyecan. Sizinde hem İstanbul hemde atmosfer anlamında emekleriniz büyük, keza bilginizde öyle. Örneğin ısrarla 6-9 döneminde durdunuz, bugün somut sonuçlar çıktı. Atmosfer aşkınızın hep devam etmesi dileğiyle. :))

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ya işte Poyraz-Karayel denkleminde çok kararsız kalınan durumlardan birini yaşıyoruz, bugünkü gibi sınırlı yağışın olduğu durumlarda poyraz iyi nem taşıyor, güzelde yağış bırakıyor fakat denizellik etkisi fazla, sıcaklık sorunu yaşatabiliyor. :) Karayel ise karasal eserek ortamı donduruyor fakat nemi azaltarak kütlelerin hızlıca azalmasına neden oluyor. Bu tarz günlerde en iyisi hayırlısı diye dua etmek. Nasip kısmet. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Teşekkürler Vintersaga , uzun vadeli tahminimde Aralık ilk hafta itibariyle diye geçti ilk bu dönem, sonra 5-8 dönemi diye ifade ettim bunu Kasım ortası gibi ki hala 5’i gecesi bile soğuma olasılığı var , 7/8 dönemi olarak net tarih vererek ilk Hava_Forum bey zikretmişti ama sistem onun tarzı için biraz çerez kaldığı için tahminini ileri dönük revize etti , Ancak çalışma yöntemim her sinoptiğe asıl , belki ekmek çıkar yaklaşımıdır onun için ısrarla takipten yanayım , zaten 6/9 sistemi iyice taşlar oturursa 11-15 dönemi için blokaj konuşma ihtimali bile doğabilir