İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok güzel bir sistem oluyor kentimiz adına soğuk ve yağış açısından

Ümraniye civarındayım ve 3 dereceleri gördü araç termometrem

Asıl yarın sabahı merak ediyorum Sıfırın altı mümkün mü diye

Bu arada barajlar tam gaz artıyor

Bu sistemde Tam 6 puanlık artışla yüzde 55’i geçtik ve aşağı yukarı 1 aylık su tüketimimiz kadar yağış düştü İstanbul’a bu 3 gün boyunca

• Cold.EFso hocam tam bir gecis sistemi bugun hava ciddi anlamda soguk ogleden sonra ruzgar karayele meyledince biraz daha dusecek. Yagislarda dediginiz gibi ilac oldu sehrimize..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Cold.EFso hocam tam bir gecis sistemi bugun hava ciddi anlamda soguk ogleden sonra ruzgar karayele meyledince biraz daha dusecek. Yagislarda dediginiz gibi ilac oldu sehrimize..

aynen hocam çok güzel bir geçiş oldu bu

Şimdi baktım da barajlar en son 5 Ekimde yüzde 55 miş ve o tarihten sonra azalarak 47 lere kadar düşmüş , ara ara yağışlar 0,2 falan arttırmış ama bu sistem doping etkisi yaptı tarıma ve barajlara

Ne kadar şükretsek az

Her sistemin kendi içinde ayrı bir güzelliği var ve tadını çıkarmak lazım , bu gece yağış ile soğumanın çakışma ihtimalini (az da olsa bu) takip edeceğim

• sıcaklık 3.1 derece şuan rüzgar poyraza dönük yıldız(30km) Rüzgar hamlesi artmasıyla yağışın içinden iri taneli yağışlar düşüyor ancak Nem yüksek olduğu için dewpoint kardan uzak değerde :( o yüzden kar değil iri taneli yağmur olduğunu düşünüyorum.

• sıcaklık 3.1 derece şuan rüzgar poyraza dönük yıldız(30km) Rüzgar hamlesi artmasıyla yağışın içinden iri taneli yağışlar düşüyor ancak Nem yüksek olduğu için dewpoint kardan uzak değerde :( o yüzden kar değil iri taneli yağmur olduğunu düşünüyorum.

Dewpoint değeri 1.65. Sanırım 1 ve aşağısında karla karışık görebilirsin.

• Camda bekliyorum anlık kara çevirse mutluluktan nirvanaya ulaşacağımda olmayacak gibi.

az da olsa o ihtimali gece saatlerinde kovalayacağım özellikle Aydos gibi yerler için , soğuk ve yağış belki orada kavuşur

Bu arada Çatalca Radarı susturmuşlar

Şu sıralar 1 dereceleri görmüştür ama kavga çıkmasın diye veri girişi yok :)

Bu arada Ümraniye 3 derece

Einmal editiert, zuletzt von Cold.EFso ()

• hava sabah göre daha da soğudu. İstanbul'un yüksek semtlerinde kky görülüyor olabilir. kimseden ses seda çıkmıyor. merakla bekliyoruz. ben bu soğukta Aydos'ta en azından KKY vardır diye tahmin ediyorum.

• Soğuk tam girmese de bence bu sistem yağış ve soğuk açısından 10 numara bir sonbahar sistemiydi. İstanbul-Pendik'te zaman zaman hafiflese de 42 saattir süren harika bir yağmur var. kuvvetli rüzgar da cabası. şahsım adına çok tatminkar bir sistem oldu. çok düşük kar miktarı ile -10 gireceğine böyle sistemleri her zaman yeğlerim.

• az da olsa o ihtimali gece saatlerinde kovalayacağım özellikle Aydos gibi yerler için , soğuk ve yağış belki orada kavuşur

Bu arada Çatalca Radarı susturmuşlar

Şu sıralar 1 dereceleri görmüştür ama kavga çıkmasın diye veri girişi yok :)

Bu arada Ümraniye 3 derece

Akşam saatlerinden sonra 850 dahada soğuyor gibi gözüküyor rüzgar eğer karayel olursa ki olabilme ihtimalide var gibi ozaman aydosla sınırla kalmaz gibi o ihtimal.