İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Galiba bir termometre almam şart :) Güvenemiyorum bu tarz hava raporlarına. Hele Accuweather 8 derece gösteriyor :)

Bencede hocam, hele uygun bir alanınız varsa mini bir istasyon size çok güzel bilgiler verir. Hemde eğlenceli. :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Mgmye göre Esenyurt 6.7 derece fakat Boğaz şuanda 5.3 derece? Daha batıda olan (sisteme yakınlık anlamında) daha karasal olan ve rakımı daha fazla olan bir yer nasıl daha yüksek olabilir?

Esenyurt ta MGM nin istasyonu olmadığı için MGM, Esenyurt için 20 m rakımdaki Büyükçekmece istasyonunu baz alıyor.Haliyle sıcaklık değeri yüksek oluyor.

• Instagramda Bunyamın Surmelı canlı yayın yaptı.Aralık ılk haftasından sonra bol yagıslı ve soguk sıstemler gozukuyor dedı ve uzun bı aradan sonra Aralık gibi aralık olacagını,80 lı ve 90 lı yıllara benzer sekılde heyecanlı bı aralık bekledıgnı ıfade ettı

• Uzman görüşüdür tabiki saygımız var ama ben şahsen kendi adıma ümitliyim bu kış en azından geçen seneden daha fazla kar alacağımızı düşünüyorum.

O kar bize gelecek inşuzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Prof. Dr. Adil Tek, İstanbul'da bu yıl kış aylarının ılık geçeceğini söyledi. Prof. Dr. Tek Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini kaydederek, “Bu durum kar yağışı ihtimalinin çok az olduğunu gösteriyor. İstanbul ile birlikte Türkiye'nin batı bölgeleri ılık ve yağışlı bir kış geçirecek" dedi.

İstanbul'da son günlerde meydana gelen yoğun yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Prof. Dr. Tek, bu yıl İstanbul'da kuraklık sorunu olmayacağını, fakat kar yağışı ihtimalinin de çok düşük olduğunu söyledi.

isteyenler için haber linki

http://www.hurriyet.com.tr/gun…is-nasil-gececek-41035584

• Rezalet bir aciklama olmus. Kisin pisman olur bu aciklamasindan sayin adil tek

• O da uzman ancak Bünyamin surmelide uzman ben burda Bünyamin surmelinin daha tutarli bir yorum yaptığını düşünüyorum, en azından çok uzun vade değilde Aralık ayını baz almış ,adil tek ise daha uzun vadede bizim göremedigimiz bir şeyi gördü galiba 😂

Erken kapatmış kışi

• Mgmye göre Esenyurt 6.7 derece fakat Boğaz şuanda 5.3 derece? Daha batıda olan (sisteme yakınlık anlamında) daha karasal olan ve rakımı daha fazla olan bir yer nasıl daha yüksek olabilir?

Mgm ahl hep 7.5 gösteriyor aynı noktadayım araçta 6 gösteriyor

• Adam kışı tek kalemde bitirmiş.Accuweather bile elinde üst düzey teknoloji ile Türkiyede iyi bir kış beklerken bu adam batıda özellikle İstanbulda ılık kış bekliyormuş.Atmosfer o kadar değişken 10 gün sonrasının garantisi yok.Vaybe adamda nasıl teknoloji varsa 3 ay sonrasını görebiliyor.Neye dayanarak bunu söylüyor anlamıyorum.Prof olmuş kimin umrunda.Orhan şen 1 bu adam 2