İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ull nasıl gelisecek bakalım eğer sanslıysak istanbul dahi kar alır

• Dostum olay çıkarmak için yazmadım :) Sadece bana abartı gibi geldi. Bulunduğum konum 11 - 12 derece. Oranın 3.9 derece olması biraz zor geliyor. Hele sistem gelirse bu mantığa göre buzlanmanın alası olur.

• Dostum olay çıkarmak için yazmadım :) Sadece bana abartı gibi geldi. Bulunduğum konum 11 - 12 derece. Oranın 3.9 derece olması biraz zor geliyor. Hele sistem gelirse bu mantığa göre buzlanmanın alası olur.

işte bunun için Benim -1 beklentime 2-3 diye cevap vermemeniz daha doğru olurdu

O istasyonun İstanbul’la çok alakası yok

Bazen Kırklareli Mahya istasyonu gibi davranıyor

İyice araştırıp öyle cevap verelim lütfen

• işte bunun için Benim -1 beklentime 2-3 diye cevap vermemeniz daha doğru olurdu

O istasyonun İstanbul’la çok alakası yok

Bazen Kırklareli Mahya istasyonu gibi davranıyor

İyice araştırıp öyle cevap verelim lütfen

Bunu belirtseniz daha uygun olurdu. Orası kırklareli deseniz birşey demem fakat İstanbul'un içinde bir yerin şuanda o dereceleri görmesi bana çok zor ve hatta imkansıza yakın geliyor.

• poyraz fırtınasına ne oldu ? öğleden itibaren başlayacaktı rüzgar. şuan hava inanılmaz sakin. gerçi harika yağmur var Pendik'te. o da ayrı güzel.

1 2 saate başlar diye tahmin ediyorum, ben de pendikteyim bu arada iyi yağdı geceden beri

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Bunu belirtseniz daha uygun olurdu. Orası kırklareli deseniz birşey demem fakat İstanbul'un içinde bir yerin şuanda o dereceleri görmesi bana çok zor ve hatta imkansıza yakın geliyor.

bir daha daha iyi araştırıp öyle yazarsınız

İstasyon İstanbul’da ama İstanbul gibi davranmıyor dedim

Bilimsel bir meseleyi ne hale getirdiniz

• arkadaşlar iki dakikalık bir google araştırmasıyla bile çatalca radar istasyonu hakkında bilgi edinebilir. Kendisi bildigim kadarıyla yıldız dağlarının uzantısı, karadenize yakınlığı sebebiyle en çok yağış alan noktalardan da birisi. Ayrica 370 metre rakımı var ve trakyaya oldukca yakın. Yani soğuklar istanbula girmeden bir kaç saat önce zaten o istasyon herzaman 5-7 derece daha soğuk gösterir. Ayrıca rakım ve trakyaya yani soğuğun merkezine yakınlığı sebebiyle de neredeyse herzaman açık arayla en soğuk istasyon olur. Açıkçası benim beklentim akşama orada kar yağışı başlamış olur ve yağış durana kadar da illaki en az bir kez örtü oluşturur. Bu konuya iki gün önce yazdığım mesajda beklentimin bu yönde olduğunu belirtmiştim.

• mgm de marina sıcaklıklarına bakildiginda yada stadyum tahminlerindeki sicakliklara oldukca düşük sicakliklar öngörmüş mgm gündüz dahi 5 ,6 hatta zaman zaman 4 dereceler var.