İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu yılın sinoptik deseni az çok belli oldu bu da benim en korktuğum sinoptikdir. Doğu ve Asya üzerinden gelen sistemler göreceğiz.2015 Şubatı gibi ULL destekli olursa ne ala yoksa Narsil bahsetmişti karalama da yanlış hatırlamıyorsam kuru soğuk yiyip saç baş yolarız. Gerçi bu tip sistem gelişlerinde etki alanlara kısa sürelerde belli oluyor onu da sistem kesinleştiği andan itibaren takip ederek göreceğiz. Bu yıl sinoptikler ile sıkı bir maçımız var İstanbullular.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bu yılın sinoptik deseni az çok belli oldu bu da benim en korktuğum sinoptikdir. Doğu ve Asya üzerinden gelen sistemler göreceğiz.2015 Şubatı gibi ULL destekli olursa ne ala yoksa Narsil bahsetmişti karalama da yanlış hatırlamıyorsam kuru soğuk yiyip saç baş yolarız. Gerçi bu tip sistem gelişlerinde etki alanlara kısa sürelerde belli oluyor onu da sistem kesinleştiği andan itibaren takip ederek göreceğiz. Bu yıl sinoptikler ile sıkı bir maçımız var İstanbullular.

İlk gelen ciddi sistemde, sinoptik belirlemeniz gerçeği yansıtmamaktadır.Soğuklar Asya'da toplanacak, ama Kırım üzerinden gelmeyecek ya hep. Balkanlar'a da uğrar elbet, biz de payımıza düşeni alırız böylece.

• Ayı 11 inden sonra aksiyonlu günler başlıyor hadi bakalım hayırlısı bu pastırma yb sinden sonra 10 numara gelir vallahi heyecanla bekliyorum ayın 11 ini inşallah güzel soğuklar olur diyagramda selektör çakmış zaten:gun_bandana::)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• yb üzerine kaymaklı kadayıf güzel olur

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• İlk salınımlar, oldukca ılık olan karadenizde yumuşayarak bize inecek gibi duruyo.Ama her geçen salınım daha kuvvetli olacaktır.Kuru soğuk, ilimiz adına bence düşük ihtimal.Kafkas kırım sistemlerinde ull hariç poyraz yönlü sert rüzgarlar ile deke boğması uygun olur.

• berkay_tuku bu sene bizi zor bir kış bekleyebilir. Umarım aradan en az 1 tane güzel sistem yakalarız.Hep beraber takip edeceğiz ama yoracagi delirtecegi aşikar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar kış İstanbul'a hiç gelmeyecekmiş gibi düşünün. Beklentiyi minimuma indirin ki en ufak sistemde dahi mutlu olmak için nedeniniz olsun. Öbür türlü çok sert kış beklerken yarım metre kar yağsa dahi ister istemez biraz burukluk hissedebilirsiniz.

• Benim yazdığımı anlamayan çok kişi var herhalde her kış sezonu bildiklerini nötürleyip geliyorlar foruma. Araştırın bakalım kaç tane iyi sistem almışız Doğu-asya tarafından. 18Z güncellemesinde o top olmadan kar alma şansımız var mı sizce? Unutmayın ki Şubat 2015’ler her zaman olmaz. Dünyadan bir haber arkadaşımız tövbe haşa ilk gelen sistemde sinoptik belirlediğimi söylemiş kendisinin tecrübesizliğine veriyorum o açıklamasını fake hesabıyla insanları kandırmaya devam edebilir şimdi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Benim yazdığımı anlamayan çok kişi var herhalde her kış sezonu bildiklerini nötürleyip geliyorlar foruma. Araştırın bakalım kaç tane iyi sistem almışız Doğu-asya tarafından. 18Z güncellemesinde o top olmadan kar alma şansımız var mı sizce? Unutmayın ki Şubat 2015’ler her zaman olmaz. Dünyadan bir haber arkadaşımız tövbe haşa ilk gelen sistemde sinoptik belirlediğimi söylemiş kendisinin tecrübesizliğine veriyorum o açıklamasını fake hesabıyla insanları kandırmaya devam edebilir şimdi.

Ama haksız mıyım, hep o taraftan gelecek değil ya. Daha kış başlamadan, ümitsizliğe düşmüşsünüz :)

• GFS 384. Saatin sinoptiğinin güzeliğne bakın çok iyi azorun yeri on numara kuzeydende salınım çok iyi bide akdeniz ab patlatırsa al sana kıymalı böğrek:) eğerki öğle güncelemesi ve akşam güncellemesiinde aynı görüntüyü tekrar ederse bide istkrarı sağlarsa güzel olur vallaha.sizce istikrarı sağlarmı ilerleyen günlerde??

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Önümüzdeki hafta istanbul genelinde sıcaklıklar şu andaki seviyelerinden minimum 6 ile 8 derece daha düşük olacak. Rüzgar etkisi hissedilen sıcaklığın 5 derecelere yakın hissedilmesini sağlayacak! Kar mı? Onun gelişi ile ilgili tarihi Ekim ayı başında bildirdiğimde vermiştim ve herhangi bir değişiklik yok!

• sanki bu sene anadolu yakası, avrupa yakasından daha şanslı olacakmış gibi. avrupa yakasının güney sahilleri, zeytinburnu, bakırköy, ataköy, florya ve avcılar da, en az yağış alacak semtler gibi duruyor. Bunu da, gelecek olan sistemlerin çoğunlukla kuzey doğudan dek'li şekilde gelebilme olasılığına göre düşünüyorum