İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Açıkçası ben şahsen Gfs'nin ve Gfs-P'nin gösterdiği gibi gelecek gibi hissediyorum.Verim filan yok ama geçen sene ecmwf hep güzel gözüküyordu gfs tam tersine İstanbul için gfs hep haklı çıkmıştı.Bu sistemde de modeller de hep Gfs ısrarcı oldu.Ecmwf sonradan düzeldi şimdi de batıya attı iyice.Sanki ikisinin ortası gibi olsa daha güzel olacak :) . İstanbula güzel bir kar yağsın da şu geçen senenin acısını çıkaralım öncelikle.

• Sistem sağsalim gelirse mümkünse olabildigince gezmeye bakın. Bu tip sistemleri şehrimiz 2 yılda 1 alıyor zaten.

Sistem 3 günlük olursa Çamlıca,Riva sahili ve Fenertepe planımız var. :D

Çamlıca'da eğerki uygun olursa sistem olurda Cuma gününe denk gelirse, Büyük Çamlıca Camii' de buluşup Cuma namazı kılalım mı? Sonrasında tepede şehrin doyumsuz manzarasına dalarız. Şimdilik 3 kişiyiz gelen olursa buluşuruz Çamlıca'da..

• Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. Geçen sene bu kadar heyecanlı model takibi yaptıgımız anlar bile yoktu. Bir an önce kabus gibi, geçen kışın sona ermesi için gün sayıyorduk.

Bu sene Allah'a şükürler olsun, Aralık ayında 3 kez karlı sisteme denk geldik. Üstelik 26 Aralıkta birçok noktada kısa süreli örtülerde oluşmuştu. Aradan uzun süre geçmemesine rağmen, farkettiyseniz yeni bir sistemin peşindeyiz. Şehrimiz adına rüya gibi kış yaşıyoruz, aslında farkında değiliz. Bizi o rüyadan Allah'ın izniyle tatmin edecek şekilde gelen 3/5

egerki 4 ocak 2002 de yağan karı görsek bu sene başka sistem gelmesede olur ben kabulüm 😂

• 6 Ocak 2017 sisteminde de ilk başlarda siklon İstanbul'un üstünden çıkıyordu,sonradan doğudan çıkmaya başlamıştı.İstanbul'a yakın geçmesi risk olduğu kadar büyük de şans doğurur.Eğer Afyon-Bartın hattını izlerse İstanbul da gömülür.

• Sistem sağsalim gelirse mümkünse olabildigince gezmeye bakın. Bu tip sistemleri şehrimiz 2 yılda 1 alıyor zaten.

Sistem 3 günlük olursa Çamlıca,Riva sahili ve Fenertepe planımız var. :D

Çamlıca'da eğerki uygun olursa sistem olurda Cuma gününe denk gelirse, Büyük Çamlıca Camii' de buluşup Cuma namazı kılalım mı? Sonrasında tepede şehrin doyumsuz manzarasına dalarız. Şimdilik 3 kişiyiz gelen olursa buluşuruz Çamlıca'da..

hocam ben o anı her zaman tadıyorum Allaha şükür çamlıcada oturuyorum hem dek lerde şanşlı hemde siklonda sıcaklık sıkıntısı çekmez merkezden 2-3 derece daha soğuk olur mesale örnek tarihi hatırlamıyorum ama çamlıcada kar varken aşağıya altuniüzade ye okula gittiğimde yağmur oluyordu:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Manifesto Söylediğiniz o kadar çelişkili ki 48 saat sonra siklonun yerinin aynı olacağını veya yaratacağı etkiyi nasıl tahmin etmeyi planlıyorsunuz öğrenmek isterim? Kar haritalarına bakın 144,192,240.saatlerde o size gücü için çok iyi fikir verecek.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.