İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Geçenlerde de yazmistim yagis acisindan kotu bir donem gecirmedik o yuzden ben havanin sogumasi taraftariyim ve guzel bir soguma olacak ekim ayina gore..

Isyan edecek bir durum yok.Daha kış mevsimine bile girmedik..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 10-12 arası değişir gece 5-6. Rexoxxx

Bulunduğun yere göre farklılık gösterebilir 1-2 derece sıcak veya soğuk olarak.

Eğer dediğin gibi gece 5-6 derece civarı olursa bide istanbulun yüksek kesimleri ben çamlıcada oturuyorum herzaman sıcaklığın 1-2 derece altı oluyor yani buda 4-3 dereceye denk geliyor ozaman o anda bide yağış tuturdumu karla karışık yağmur yağar heralde benim tahminim bu yönde ama çok ince bi sınır 1 derece bile işi bozar hadi hayırlısı benim gibi çamlıca yada istanbulun yüksek kesimlerinde oturanlar :)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• UçanTürk aynen hocam sabah Taşdelen'de de güzel yağıyordu :)

berkay_tuku hocam bu aralar radarda bir şey görünmemesine rağmen yağmur yağışına ben birkaç kere rastladım (çoğunlukta Düzce'de) güzel yağmur yağıyor radara bakıyorum tertemiz.

• Geçenlerde de yazmistim yagis acisindan kotu bir donem gecirmedik o yuzden ben havanin sogumasi taraftariyim ve guzel bir soguma olacak ekim ayina gore..

Isyan edecek bir durum yok.Daha kış mevsimine bile girmedik..

Sıcaklıklar açısından da kötü bir ay,şuana kadar ortalama sıcaklık 22.9 ve normal ekim ayı ortalaması 19 derece.Bu ay sonbaharda olduğumuzu hatırlatan ve sıcaklıkların daha fazla yükselmesini önleyen bulutlanma dışında hiçbir şey olmadı maalesef.Soğuk atak desek çarşamba-perşembe kısa süreli soğuk dışında da bir atraksiyon yok.

• uzun vadeye inanasım gelmiyor daha 2-3 günü tutturamıyorlar..

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• birde öyle birşey vardı dimi :D doğru ya

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• 1929efsanesi son 6 ay yağış açısından sorun çekmedik. Ekim ayı kış ayı değil kendinde söylemişsin bulutluluk gayet iyi ayrıca sonbaharın başlangıç ayı Eylül için yağış ta normallerin üzerinde gerçekleşmiş. Sıcaklıklar normallerin üzerinde olabilir ancak İSYAN edecek bir durum yok..

İklimimiz de büyük oynamalar varken kötü bir 2017 geçirmişken şuan ki duruma laf etmek biraz haksızlık oluyor.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ben ecmwf gfs için dedim çok oynaklar hocam

• @Lothlorien Kişiden kişiye değişibilecek bir şey hocam bu,sizin görüşünüze de saygı duyuyorum ama benim için çok kötü bir aydı şuana kadar,bu aylarda benim için yağış önemli ve uzun süredir adam akıllı yağış yok.

• Pastırma denen sıcaklar kış öncesi beklenenden sıcak geçen dönemdir zaten her sene olur bu. Kışın nasıl geçeceğine dair en ufak bir fikir vermez ki.

• Sonuç itibari ile Ekim yarısından sonra sisli ayazlı.Kış provası yapan hatta kaloriferleri yaktıran durumlar eskiden görülürdü.Vu sezon eski kış başlangıçlarını andıran bir görüntü maalesef göremedik.Tipik geçen yıllarda şaşırdığımız bir Ekim ayını geride bırakmak üzereyiz.Önümüzde 2 günlük bir sağlam soğuk var.Ve Ekim ayı maalesef bundan ibaret oldu.Eylül sonlarından itibaren Ekim ayı dahil normaller üzeri beklenen yağış ve fırtına tahminlerinin tutmadığınıda gördük.He bu çok kötü normaller üzeri sıcak Ekim ayı geçirdiğimiz anlamına gelmiyor.Ama korkarım ki geçtiğimiz yıllara benzer içimize korku salan anormal hava koşullarına atmosfer bildiğini okuyarak devam ediyor gibi. =O